Vakar Šveices Konfederācijas vēstnieces Latvijā rezidencē viesojās Madonas pilsētas 1. vidusskolas 5.b klases skolēni – vieni no dalībniekiem skolēnu radošo darbu konkursā „Manas skolas autobuss". Šīs klases kopdarbs ieguva atzinību par interesanto un asprātīgo darba noformējumu un saturu.
Konkursa rīkotāji – Valsts reģionālās attīstības aģentūra un Šveices Konfederācijas vēstniecība Latvijā – 30. aprīlī Rīgas Motormuzejā apbalvoja konkursa uzvarētā-jus – Žīguru pamatskolas 3. klases kolektīvu, Zasas pamatskolas 9. klases kolektīvu, Kaunatas vidusskolas 10. klases skolnieci Evitu Gaveiku un arī atzinību ieguvušo Krustpils pamatskolas 6. klasi.
Savukārt Madonas skolēni ieguva iespēju viesoties rezidencē, kur viņiem bija iespēja tikties ar vēstnieci Gabrielu Nutzi Sulpizio, interaktīvā veidā uzzināt vairāk par Šveici, bet pēc tam doties uz Rīgas Zooloģisko dārzu, kas ir viens no skolēnu iecienītākajiem ekskursijas galamērķiem Rīgā.
Madonas skolēni piedalījās konkursa „Manas skolas autobuss" 5.-9. klašu grupā, kam tika dots uzdevums izstrādāt uzvedības ieteikumus autobusā, un asprātīgi aprakstīja atļautās lietas autobusā, ar zīmējumiem attēloja „Zizīša ceļojumu uz Šveici".
Konkurss tika rīkots, lai rosinātu skolēnu līdzdalību Latvijas-Šveices sadarbības programmas līdzfinansētā projektā „Pašvaldību aktivitāšu īstenošana, lai nodrošinātu skolēnu pārvadāšanu un ar to saistītos atbalsta pasākumus", tādējādi veicinot tā nozīmes izpratni un saudzīgu izturēšanos pret autobusiem kā pret savu mantu.
Autore: LĪGA BALTIŅA,
Starptautisko projektu un komunikācijas nodaļas vadītāja
Valsts reģionālās attīstības aģentūrā