No 25. augusta līdz ceturtdienai, 29. augustam, Madonas novadā un Latvijā viesojas vācu draugi – Vaijes-Madonas draudzības biedrības delegācija.
Jau tradicionāli viesi tiek uzņemti viesģimenēs no Madonas, Cesvaines un Ērgļu novada. Savstarpēja draudzība starp Madonas un Vaijes ģimenēm pastāv jau vairāk nekā 20 gadu, un daudzi Madonas novada iedzīvotāji ir ieguvuši sirsnīgus draugus Vācijā, kā arī regulāri tiek saņemti dažādi humānās palīdzības sūtījumi. Priecē, ka katru gadu viesu uzņemšanas kustībā iesaistās arī jauni dalībnieki. – Arī šogad delegācijas sastāvā, kurā ir 21 pārstāvis, līdz ar daudziem madoniešiem pazīstamo Manfredu Bekeru, kas ilgus gadus ir bijis Vaijes-Madonas draudzības biedrības vadītājs un daudz palīdzējis gan laikā, kad Madonā notika jaunā slimnīcas korpusa celtniecība, gan vēlākajos gados, organizējot humāno palīdzību, un ko daudzi smaidot dēvē par Madonas pilsoni, Hedvigu Milleri, ko par savu labvēli dēvē ērglēnieši, un citiem labi zināmiem cilvēkiem ir arī vairāki viesi, kuri Latvijā ir pirmo reizi un ir patīkami pārsteigti par šeit redzēto, – stāsta Madonas-Vaijes draudzības biedrības vadītājs Laimonis Sembergs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.08.2013.
Autore: BAIBA MIGLONE
SANITAS SOMAS foto