Tikai pavisam nesen talkas laikā Liezēres pamatskolas skolēni sakopa Iņķēnkalna pieturvietu Vecpiebalgas šosejas malā, bet jau drīz tajā parādījās kaudze atkritumu.
– Bērni visu salasīja, sakopa, ceļinieki savāca. Pagāja trīs dienas, un atkal laukums pilns ar vecām grabažām, apaviem, lupatām, salauztām mēbelēm, bundžām, gružu maisiem, pudelēm, pamperiem, pat izzāģētie zari atvesti. Ar vieglo automašīnu tik daudz nevarēja atvest. Izskatās, ka kāds ir izvācis visu, kas lieks, no lauku mājas, atvedis, lai izgāztu ceļa malā, pieturā, kas domāta autovadītāju atpūtai. Kad atbraucu un ieraudzīju, biju sašutis. Vedam talkā bērnus, ceļinieki tērē naudu, lai atkritumus aizvestu, bet tik īsā laikā atkal viss pārvēršas par izgāztuvi, – cerības, ka šī skaistā vieta kādreiz vairs netiks piegružota, jau atmetis Liezēres pagasta padomes priekšsēdētājs Jānis Sirmais.
Viņš domā, ka tie nav vietējie iedzīvotāji, bet gan vasaras atpūtnieki, jo lauku cilvēki izzāģētos zarus parasti sadedzina. Arī ceļu uz pagasta izgāztuvi viņi zina.
– Man jau liekas, ka nav jēgas kopt, ja drīz viss no jauna tiek piecūkots. Sākumā te bija mazais konteiners, tad uzlikām lielo, četrstūraino, ko nozaga. Bija koka kaste, to salauza. Tagad, kad kastes nav, cūkmeni domā, ka var izgāzt atkritumu kravu zemē. Nu nebūs te izgāztuves, kas laikam ir jāuzraksta ceļa malā, lai visi redz. Nāksies laikam šo vietu novērot, uzmanīt, lai pieķertu vainīgos, – domā rīkoties Jānis Sirmais.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto