Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Viedokļi par būvinspekcijas atjaunošanu

Redakcija

Autors • 04.12.2013.

Burtu lielums

Ceturtdien, 28. novembrī, Saeimas ārkārtas sēdē tika atbalstīts opozīcijas iesniegtais Būvniecības likuma grozījumu projekts, jo par tā nodošanu izskatīšanai komisijām nobalsoja (kopumā 54 deputāti) ne tikai no „Saskaņas centra", Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS), bet arī Nacionālās apvienības (NA) deputāti. Kā pēc tam teica viens no NA līderiem Raivis Dzintars, ir jāsāk par tiem diskutēt, un šādam viedoklim var tikai pievienoties.

Pēc Zolitūdes traģēdijas, kad 21. novembra vakarā sabruka tikai divus gadus ekspluatētā lielveikala „Maxima" ēka un dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet dažādus savainojumus guva vairāki desmiti cilvēku, tapušie grozījumi paredz Valsts būvinspekcijas atjaunošanu.
Iesniegtajā projektā tiek paredzēts inspekcijai uzticēt būvniecības procesa tiesiskuma kontroli, būvatļauju izsniegšanas un izpildes kontroli, kā arī tiesības apsekot būvobjektus, ieviest obligātu būvprojektu ekspertīzi gadījumos, kad paredzēts būvēt sabiedriski nozīmīgas ēkas, kā arī tiltiem, tuneļiem un ceļu pārvadiem, kas ir garāki par 50 metriem.
Viedokļi par to, vai ir jāatjauno Valsts būvinspekcija, gan ir dažādi. Par to nav vienprātības ne parlamentā, ne arī valdībā. Vieni ir „par", bet citi šo priekšlikumu neatbalsta. Tie atšķiras arī Madonas novada pašvaldībā. Piemēram, Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters uzskata, ka Valsts būvinspekciju nevajag atjaunot.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 04.12.2013.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px