Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vides ministrijas atzinība novadam

Redakcija

Autors • 17.12.2010.

Vides ministrijas atzinība novadam
Burtu lielums

Aizvakar Vides ministrijā (VM) notika VM gada balvas „Ābols 2010" svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija, kurā par ieguldījumu vides infrastruktūras vai dabas aizsardzības attīstībā novadu pašvaldību grupā Madonas novada pašvaldība tika apbalvota par 2. vietu. Kā jauna nominācija tika piešķirta arī speciālbalva „Gada projekta vadītājs", un to saņēma AS „Madonas ūdens" valdes priekšsēdētājs Guntars Dambenieks.

Balvas par ieguldījumu vides infrastruktūras attīstībā, dabas aizsardzībā un globālo klimata pārmaiņu novēršanā, veicot energoefektivitātes ieviešanas pasākumus, Latvijas pašvaldībām pasniedza vides ministrs Raimonds Vējonis, Vides ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis, valsts sekretāra vietniece, Investīciju departamenta direktore Vija Gēme un Klimata politikas un tehnoloģiju departamenta direktors Valdis Bisters.

Balva „Ābols 2010" tika pasniegta pašvaldībām vairākās grupās par ieguldījumu vides infrastruktūras attīstībā/dabas aizsardzībā vai globālo klimata pārmaiņu novēršanā. Atsevišķi tika vērtētas republikas pilsētu pašvaldības, novadu pašvaldības un novadu pagastu vai pilsētu pārvaldes.

Pretendentus konkursam pieteica SIA „Latvijas Vides investīciju fonds" un Vides ministrijas struktūrvienības, kuras ir iesaistītas minēto projektu finanšu, tehniskajā un administratīvajā uzraudzībā.

Guntars Dambenieks „Staram" pastāstīja, ka balva, kaut arī tās nosaukums ir „Gada projekta vadītājs", vairāk jāvērtē kā kolektīva darba rezultāts.

– Viens cilvēks nav cīnītājs. Tas ir visu, kuri bija iesaistīti Madonas ūdenssaimniecības attīstības projektā, nopelns. Tik apjomīgu darbu var paveikt tikai komandā, un man ir liels prieks, ka mums darba gaitā neradās neatrisināmas problēmas, vien jautājumi, ar ko komanda tika galā. Liels paldies jāsaka gan „Madonas ūdens" darbiniekiem, gan būvniekiem, būvuzraugiem un arī pašvaldībai, ar ko darba gaitā mums neradās domstarpības par to, kas, kad un cik lielā apjomā ir jābūvē. Ja šie jautājumi tiek atrisināti, tad arī darbi var ritēt raitāk, – citu nopelnus veiksmīgā projekta realizācijā, kas arī kalpoja par galveno pamatu speciālbalvas saņemšanai, uzsvēra Guntars Dambenieks.

Viņš pauda prieku par to, ka arī Madonas novada pašvaldība guvusi atzinību. Pirmajā vietā novadu pašvaldību grupā ir Krāslava, taču tas nemazina Madonas augsto novērtējumu.

– Madonas novads VM apbalvojumu nesaņēma tikai par pilsētas ūdenssaimniecības attīstības projektu. Visā pašvaldībā dažādās stadijās ir virkne vides infrastruktūras un attīstības projektu. Šķiet, novadā nav neviena pagasta, kurā netiktu veikta ēku siltināšana, ūdenssaimniecības vai kāds cits ar vides infrastruktūru saistīts projekts, – norādīja Guntars Dambenieks, kas Madonas novada pašvaldības vārdā svinīgajā pasākumā saņēma arī novadam domāto apbalvojumu.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Foto no Vides ministrijas arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px