Daudzviet Madonas reģionā svētdienas naktī bija elektropadeves traucējumi, dažviet elektrība pazuda vispār. Biedējošās vēja aukas lika domāt, ka atkārtosies iepriekšējās vētrās pieredzētais un lūzīs koki, pa gaisu nesīs jumtus. Taču, par laimi, vētras radītie zaudējumi ir salīdzinoši nelieli, arī elektroapgāde reģionā pārsvarā netika būtiski traucēta.
Visā Latvijā pirmdienas agrā rītā elektroapgāde bija traucēta aptuveni 25 tūkstošiem energokompānijas „Latvenergo" meitasuzņēmuma „Sadales tīkls" klientu. Kā norādīja preses sekretāre Ivita Bidere, avārijas atslēgumu skaits īpaši pieauga ap pusnakti, arī bijušā Madonas rajona teritorijā.
Pēc AS „Sadales tīkls" Dispečeru dienesta operatīvās informācijas, Madonas pusē bez elektroapgādes vakar pulksten 11.30 vēl bija 391 klients.
– Elektroapgādes atjaunošanā strādāja 19 brigādes. Vēja brāzmu ietekmē koku zari un ārpus trasēm augošie koki krīt uz elektropārvades līnijām, radot avārijas atslēgumus. Svētdien intensīvi strādāja 86 AS „Sadales tīkls" brigādes, bet vakar visā Latvijā elektroapgādes atjaunošanā bija iesaistītas 89 operatīvās izbraukuma brigādes, 142 tehniskā virziena brigādes, 66 remonta un celtniecības dienesta brigādes, kā arī 32 darbuzņēmēju brigādes. Reģionos, kur spēcīgās vēja brāzmas turpinājās, situācija bojājumu novēršanai bija bīstama, – informēja Ivita Bidere.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.11.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA