Vēsturiskais, 2014., gads, kad Latvija kļuva par astoņpadsmito eirozonas valsti, sagaidīts. Līdzīgi kā daudzviet citur pasaulē, arī Madonā Jaunais gads tika sveikts ar svētku uguņošanu, lai gan ne pašu skaistāko, kāda beidzamajos gados Madonas pilsētā gadumijā bija piedzīvota, bet noskatīties to tradicionāli bija ieradušies vairāki simti cilvēku.
Gatavojoties Jaunā gada sagaidīšanai, atkārtojās jau gadiem ierastā aina. Dažas stundas pirms gadumijas Madonas ielās tikpat kā nebija gājēju, arī transporta kustība bija rimusies, bet, tuvojoties pusnaktij, pilsēta atdzīvojās – uz Saieta laukumu, kur bija paredzēts salūts, devās gan madonieši, gan sabrauca iedzīvotāji no tuvākas un tālākas apkārtnes. Pirms pulksten divpadsmitiem jau bija grūti atrast vietu, kur pilsētas centrālā laukuma tuvumā novietot automašīnu.
Jaungada sagaidīšanas pasākuma dalībnieki, tāpat kā iepriekšējos gados, varēja sildīties pie ugunskura, kas bija iekurts Saieta laukumā, pakavēties atmiņās pie degošiem bluķiem, kas simbolizēja aizvadītā gada divpadsmit mēnešus. Par Saieta laukuma noformējumu, tāpat kā visos iepriekšējos gados, bija parūpējusies Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļa.
– Jaunā gada kopīgai sagaidīšanai sākām gatavoties laikus. Lai gan šogad nav sniega un laiks ir decembrim neierasti silts, tomēr nolēmām, ka pie tradīcijām ir jāpieturas neatkarīgi no laikapstākļiem, tāpēc Saieta laukumā ir gan ugunskurs, gan tiek dedzināti bluķi, – „Staram" uzsvēra Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja vietniece Gita Lutce.
Savukārt vaicāta, ar kādām iecerēm un izjūtām tiek sagaidīts Jaunais gads, kas paies Zirga zīmē, viņa atzina, ka ar zirgu parasti asociējas smags darbs, bet tā jau arī esot pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas ikdiena.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 03.01.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto