No 20. līdz 22. februārim Vides izglītības fonds kopā ar Ulbrokas vidusskolu, Stopiņu novada domes atbalstu, īstenoja nu jau otro Ekoskolu Ziemas forumu, kas pulcēja 180 dalībnieku – skolotājus un skolēnus – no vairāk nekā 40 dažādām Latvijas izglītības iestādēm, kuras iesaistījušās Ekoskolu programmā.
20. februāra rītā uz Ekoskolu Ziemas forumu posāmies arī mēs, Vestienas ekoskolas komanda, kuras sastāvā bija trīs skolēni un skolotāja. Esam piedalījušies gandrīz visos organizētajos Ekoskolu Ziemas un Vasaras forumos.
Ekoskolu vides forums ir izglītojošs pieredzes apmaiņas pasākums ekoskolu pārstāvjiem. Tā ietvaros notiek apmācības un praktiskas nodarbības, kas sniedz iespēju dalīties pieredzē par vides izglītības īstenošanu. Ekoskolu Ziemas foruma mērķis ir veidot izpratni par Ekoskolu programmu, tās saistītajiem jautājumiem un saprast, kā dažādas idejas iespējams īstenot praksē, lai tā kļūtu par ikdienas rīcību.
Foruma pirmajā dienā dalībniekiem bija iepazīšanās spēles un izzinošā pārbaudījumu taka pie dabas, pieredzes apmaiņas un iedvesmojošo stāstu sesija skolotājiem, vakara sarunas ar vides žurnālisti Anitru Toomu, ekskursija uz SIA „Getliņi EKO", dažādas darbnīcas – multimediju darbnīcu vadīja Sniedze Popkova, Fizmixs komanda iepazīstināja ar savu skatījumu uz ekotēmām, bet ar Ulbrokas vidusskolas radošo komandu kopā tika veidoti vides objekti. Vakaram bija muzikāls noslēgums ar grupu „NewAgeTravelers".
Otrajā dienā notika dažādas nodarbības un lekcijas, kas sasaistās ar visām astoņām Ekoskolu tēmām: atkritumi, enerģija, ūdens, transports, veselīgs dzīvesveids, iestādes vide un apkārtne, mežs, klimata pārmaiņas. Klausījāmies par bioloģisko pārtiku Latvijā, Baltijas jūras jautājumiem, par kampaņu „Maisbergs" un atkritumu samazināšanas nozīmi, par kritiskās domāšanas nozīmi vides aizsardzībā. Uzzinājām, kas ir partizānu dārzniecība un kā veidot sūnu grafiti. Dzirdētajā un apgūtajā skolēni dalījās cits ar citu apmeklēto nodarbību prezentācijā – zināšanu galerijā.
Pēc lekcijām Ekoskolu pārstāvjiem bija iespēja gūt jaunas iemaņas, kas noderēs turpmākajā darbā un ikdienā. Šim nolūkam bija paredzētas vairākas prasmju darbnīcas – plakātu un trafaretu veidošana, Jauno vides reportieru un argumentācijas darbnīcas, bet kopā ar biedrības „Otra elpa" meitenēm tika darinātas rotaslietas no nevajadzīgiem apģērba gabaliem. Tikmēr skolotāji uzzināja daudz jauna par vides nodarbību plānošanu no Lienes Stikānes („Iespējamās misijas" absolvente).
Notikumiem bagātās dienas beigās bija iespēja baudīt īsfilmas un zaļo humoru ar improvizācijas teātri „Improzoo".
Pirms došanās mājupceļā, foruma pēdējā dienā, notika ekspedīcija mežā, lai svaigā gaisā pārdomātu gūtās zināšanas un atcerētos visu piedzīvoto.
Pie Vestienas pamatskolas Ekoskolu Zaļais karogs plīvo jau devīto gadu. Arī šogad esam aktīvi iesaistījušies Ekoskolu aktivitātēs. Ziemas forumā Ulbrokā pavadījām trīs aktīvas, piepildītas dienas, ieguvām jaunus draugus, jaunus iespaidus un idejas turpmākajam darbam. Noguruši, bet laimīgi – pēc zināšanu lavīnas, ekspedīcijas mežā, spēlēm un ballītes – esam atgriezušies skolas ikdienā.
Paldies Vestienas pagasta pārvaldei par atbalstu, nodrošinot transportu nokļūšanai uz forumu. Savukārt mūsu skolas draugiem no Milvoki Svētās Trīsvienības draudzes grupai „Talcinieki Latvijai" pateicamies par ēdināšanas izdevumu segšanu foruma dalībniekiem.