Janvārī un februārī SIA „Madonas namsaimnieks" (turpmāk – Namsaimnieks) rīkoja vairākas uzņēmuma un māju vecāko sapulces, kurās tika gan runāts par Namsaimnieka darbību saistībā ar māju un sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, gan arī sniegta informācija par vēlmi paaugstināt apsaimniekošanas maksu par dažiem centiem.
Daļa sapulču noritēja konstruktīvā gaisotnē, taču neiztika arī bez asākas vārdu apmaiņas un viedokļu paušanas.
Izmaksas pieaug
SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Osvalds Lucāns „Staram" atzina, ka sapulču mērķis bija informēt māju vecākos par to, kādi ir uzņēmuma darbības principi un tālākā perspektīva.
– Sanāksmēs man, diemžēl, radās iespaids, ka daudzi māju vecākie un iedzīvotāji neizprot māju apsaimniekošanas procesu un principus. Pastāv viedoklis, ka SIA „Madonas namsaimnieks" par tiem 6 vai 7 centiem, ko saņemam no kvadrātmetra, jāspēj paveikt teju vai visu, atskaitot lielākus darbus, kā jumta remonts vai siltināšana. Sapulcēs izskanēja doma, ka šī nelielā ieturētā maksa no 40-45 centiem par kvadrātmetru vien ir kā papildu maksājums uzņēmumam, jo tas pieder pašvaldībai un līdz ar to tāpat tiek no pašvaldības uzturēts. Acīmredzot šāds ir daudzu cilvēku priekšstats par mūsu veikto namu apsaimniekošanu. Tiek aizmirsts, ka šajā nelielajā summā – 6, 7 centos – jāiekļauj izdevumi, kas saistīti ar pārvaldības procesu organizēšanu, lietvedību, grāmatvedību un jurista pakalpojumiem. Visas šīs lietas ir definētas 2008. gada nogalē pieņemtajos MK noteikumos „Kārtība, kādā aprēķināma maksa par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu". Namsaimnieks to nav izdomājis. Šajā kārtībā uzskaitīti apsaimniekotāja obligāti veicamie darbi. Citās pilsētās apsaimniekotājam ikdienas veicamajiem darbiem un administrācijai aiziet lielākā daļa no apsaimniekošanas maksas, tikai neliela daļa nonāk mājas uzkrājumā, kuru tērēt, kad nepieciešams veikt lielākus darbus. Madonā situācija ir tieši pretēja. Ikdienas uzturēšanai ir tikai daži centi, bet lielākā daļa – 30-40 centu par kvadrātmetru – aiziet mājai uzkrājumā. Diemžēl, par to summu, ko saņemam, nevaram atļauties veikt tos darbus, kurus jau šobrīd veicam, plus vēl administrēšanu, – sacīja Osvalds Lucāns.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.04.2014.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AUTORA foto