Pagājušajā nedēļā vairāki Latvijas reģionālie žurnālisti Eiropas Komisijas (EK) organizētā vizītē iepazina Igaunijas pieredzi eiro ieviešanā.
Kā zināms, Igaunija no visām 17 eirozonā esošajām valstīm eiro ieviesa kā pēdējā – 2011. gada 1. janvārī, līdz ar to šī Latvijas kaimiņvalsts pieredze ir ļoti vērtīga, izvērtējot riskus un priekšrocības, ko dod pievienošanās kopējai Eiropas valūtai. Jāatzīst, ka Igaunijas apmeklējuma laikā, lai vai ar kādiem no kaimiņvalsts iedzīvotājiem tikāmies, spilgti izgaismojās viena atziņa. Igauņi, atzīstot, ka abām mūsu tautām ir bijusi kopīga vēsture, pēdējos gados arī līdzīgi valsts attīstības tempi un pasaules redzējums, nespēj izprast Latvijas sabiedrības negatīvo nostāju pret eiro. Tā, piemēram, lielākā Igaunijas laikraksta „Postimees daily" redaktors Anvars Samosts neslēpa, ka Igaunijā pirms pievienošanās eirozonai bijuši vien daži cilvēki, kas uzstājušies pret eiro ieviešanu, un pārsvarā tie bijuši ar apšaubāmu reputāciju. Pirms 2011. gada neesot bijis populāri iestāties pret eiro, jo sabiedrībā kopumā gan pret ES, gan eiro valdījusi pozitīva nostāja, savukārt Latvijā pret eiro ieviešanu iebilst gan ekonomisti, gan uzņēmēji, gan politiķi, kas laikraksta redaktoru, kā arī vairākus citus aptaujātos igauņus pārsteidz, jo eiro valstij tik īsā laikā ir devis ļoti daudz.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.03.2013.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS