Tuvojas laikraksta „Stars" sadarbībā ar biškopjiem rīkotā tradicionālā Medus loterijas izloze, un jau nākamajā nedēļā tiks noskaidroti šāgada saldo balvu ieguvēji.
Ikgadējā loterijā var piedalīties ikviens, kurš ir abonējis laikrakstu „Stars" šāgada pēdējiem trim mēnešiem, proti, no oktobra līdz decembrim ieskaitot, un ir iesūtījis loterijas dalībnieka kartīti. Loterijā, aizpildot dalībnieka kartīti, var piedalīties arī „Stara" elektroniskās versijas abonenti. Pavisam šogad tiks izlozētas 28 medus balvas un viens medus produktu komplekts (ziedputekšņi, bišu maize).
Pēdējais datums, kad loterijas dalībnieka kartīte jānogādā redakcijā, ir 10. oktobris, tātad vēl ir dažas dienas laika. To aizpildīt ir iespējams, arī atnākot uz redakciju. Līdz vakardienas pusdienlaikam bijām saņēmuši 257 dalībnieku kartītes. Pagaidām tas ir mazāk nekā gadu iepriekš, kad loterijā piedalījās 391 abonents.
Sazinājos ar dažiem iepriekšējo gadu saldo balvu ieguvējiem. Vaicāju, kā garšoja laimētais medus un vai arī šogad ir uzticīgāko „Stara" lasītāju vidū un piedalīsies tradicionālajā Medus loterijā.
Piedalīsies arī šogad
Madonietis Valdis Vaišļa atzina, ka dalībnieka kartīti vēl nav aizpildījis, bet loterijā noteikti piedalīsies arī šogad.
– Kas zina, varbūt medus spainīti laimēšu arī šoreiz. Katrā ziņā pirms gada par saldo balvu biju ļoti priecīgs, un, protams, arī SIA „Vidzemnieki 1" īpašnieka Armanda Stafecka medus garšoja lieliski. Liels paldies biteniekam! Prieku sagādāja vēl tas, ka laimīgā loze tika izvilkta „Kalnu medus" īpašnieka Sandra Akmana dravā – tikpat kā manā dzimtajā pusē. Lubeju no izlozes vietas – Punktiņkalna gleznainajā Vidzemes paugurā, kā saka, varēja ar roku aizsniegt. Man patīk, ka laikrakstu redakcijas saviem abonentiem rīko loterijas un arī „Stars" ir to vidū. Pirms pāris gadiem, piedaloties „Stara" abonentu loterijā, laimēju mikseri, tātad kopumā varu teikt, ka loterijās man veicas, – atzina Valdis Vaišļa.
Vaicāts par avīzes lasīšanas paradumiem, viņš atklāja, ka laikrakstu pārskatot visu, bet lasīt parasti sākot ar pēdējo lappusi. Tad 1. lappusē izlasot Madonas ielās uzrunāto cilvēku domas par dažādiem jautājumiem, bet pēc tam – to, kas izraisījis lielāko interesi. Kāds raksts vai ziņa dažreiz gan paliekot arī neizlasīta.
– Esmu pastāvīgs „Stara" lasītājs. Šāgada pirmajiem trim mēnešiem laikrakstu bija pasūtījusi sieva, bet abonementu nākamajiem deviņiem mēnešiem mums uzdāvināja bērni. Tā ka esmu lietas kursā par visu, kas notiek Madonas reģionā un nokļuvis „Stara" uzmanības lokā, – piebilda Valdis Vaišļa.
Sāk ar sporta jaunumiem
Arī madoniete Līga Platpīre šāgada loterijas dalībnieka kartīti vēl nav iesūtījusi.
– Vēl domāju, vai piedalīties šāgada saldo balvu izlozē vai ne. Anketu no avīzes esmu izgriezusi un, visticamāk, to arī aizpildīšu, lai gan apzinos, ka katru gadu jau nevar laimēt. „Staru" abonēju redakcijā reizi ceturksnī uz trim mēnešiem, un pērn reklāmas un grāmatvedības meitenes mani pierunāja aizpildīt anketu un piedalīties loterijā. „Joka pēc" piekritu. Kas to būtu domājis, ka saldo balvu laimēšu arī es, turklāt tas būs Daiņa Īvāna bišu dravas Pļaviņu novadā medus. Tā ir pirmā reize, kad kaut ko laimēju. Paldies Dainim par veselīgo un garšīgo medu! – uzsvēra Līga Platpīre.
Viņa „Staru" lasa jau daudzus gadus: – Pirmais, ko izlasu, ir sporta jaunumi, un tad – arī visu pārējo. Esmu diezgan cītīga laikraksta lasītāja. Mani interesē „Starā" skartās tēmas, tematika ir diezgan vispusīga. Nav tā, ka uzsvars tiktu likts tikai uz pieņemtajiem domes lēmumiem. Man patīk vēsturiskie atskati, tāpat interesē, kas notiek citos novados. Priecē, ka „Stars" nav aizmirsis arī pārējos, uz bijušā Madonas rajona bāzes izveidotos novadus. Vienmēr ar interesi ieskatos „Pašvaldību lapā", tāpat uzmanību saista „Numura intervijas" ar interesantiem cilvēkiem un citi raksti.
Novēl lielāku uzstājību
Madonietis Guntars Ribaks medus spainīti laimēja pirms diviem gadiem, tā bija Andreja Lazdiņa no ZS „Lāčkalni" sarūpētā saldā balva. Arī viņš atzina, ka medus ir ļoti veselīga un vērtīga balva, un biteniekam saka paldies.
Guntars Ribaks ir viens no mūsu laikraksta aktīvākajiem lasītājiem, kurš, pamanot kādu nebūšanu, vienmēr par to mūs (un ne tikai) informē.
– „Staru" esmu abonējis līdz gada beigām un, protams, izlasu pilnīgi visu. Citādi jau nav vērts abonēt. Bet visvairāk mani interesē tās publikācijas, kas veltītas kādai problēmai, it īpaši, ja tai gadiem ilgi nav izdevies rast risinājumu. Viens no tādiem jautājumiem ir pamestie mazdārziņi Madonas pievārtē. Savulaik cilvēki no tiem, zemes īpašniekiem atgūstot savus īpašumus, tika padzīti, bet jau daudzus gadus tie nevienam nav vajadzīgi. Smieklīgi lasīt, ka tikai tagad skaidros, kam tie īsti pieder, un liks tos savest kārtībā. Bet tā tomēr ir Madonas pilsētas vizītkarte. Vai tiešām neviens pa šiem gadiem nav pamanījis, kāda nekārtība un haoss ir pamestajos mazdārziņos, un nevienu citu tas nesatrauc? Cik ilgi man vēl būs jāzvana uz pašvaldību un „Stara" redakciju, lai „vezums izkustētos" no vietas un mazdārziņu teritorijas tiktu sakārtotas? – akcentēja Guntars Ribaks.
Sarunā viņš minēja arī citus piemērus: – Nupat nesen zvanīju uz pašvaldību un interesējos, kāpēc pilsētā līdz galam nav appļautas visas teritorijas. Nespēju palikt vienaldzīgs, arī redzot, ka vidus tiek appļauts, bet malas pamestas neappļautas. Uzskatu, ka katrs darbs ir jāpadara kārtīgi. Man gan saka, lai es pasakot, kad kaut kas ir palicis uz ziemu neappļauts, bet, manuprāt, tas ir jādara regulāri visas vasaras sezonas laikā un bez atgādinājuma.
Savukārt „Stara" redakcijai Guntars Ribaks novēlēja būt uzstājīgākai un turēt roku uz pulsa tikmēr, kamēr konkrētā problēma tiek atrisināta un to var no dienaskārtības noņemt.
06.10.2017.