Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Vēl domā, kam uzticēt māju apsaimniekošanu

Redakcija

Autors • 28.10.2014.

Vēl domā, kam uzticēt māju apsaimniekošanu
Burtu lielums

Sapratuši, ka atpakaļceļa vairs nebūs un uzteikums par mājas pārvaldīšanas līgumu netiks atcelts, SIA „Madonas siltums" apsaimniekoto māju vecākie nolēma sarīkot tikšanos ar vairākiem potenciālajiem namu apsaimniekotājiem.

Tās organizatori ir pateicīgi visiem, kas atsaucās un ieradās uz šo tikšanos, iepazīstināja ar māju apsaimniekošanas pieredzi, ieskicēja apsaimniekošanas nosacījumus, piedāvāja izmantot pakalpojumus remonta veikšanai vai arī informēja, ka namu apsaimniekošanu Madonas pilsētā tomēr neuzņemsies. Šajā sanāksmē piedalījās arī Madonas novada pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts, bet novērotāja statusā un kā viens no „uzmesto" māju iedzīvotājiem – arī Madonas novada domes deputāts Andris Sakne.
Pateicību par līdzšinējo sadarbību un papildu darbu nodrošināšanu, uzticot veikt remontu mājās, izteica SIA „Madonas siltums" siltuma tehnoloģijas inženieris Andris Lielvalodis, kas uzņēmuma pieņemto lēmumu atteikties no 11 māju apsaimniekošanas skaidroja ar darbības paplašināšanu, nodrošinot siltumapgādi arī Dzelzavā, Aizpurvē un Liezērē. Viņš atklāti atzina, ka uzņēmuma rīcībā nav tādu darbaspēka resursu, lai arī turpmāk nodrošinātu māju apsaimniekošanu. Turklāt darbaspēka trūkums bija manāms arī līdz šim, un tas bija galvenais iemesls, kāpēc remonts netika veikts tik lielā apjomā, kā tas šajās mājās bija iespējams, jo visās ir diezgan liels naudas uzkrājums. Klātesošie bija vienisprātis ar madonietes Benitas izteikto repliku –
apsaimniekot mājas tomēr ir daudz grūtāk un piņķerīgāk, nekā kurināt…
Lielākais māju apsaimniekotājs Madonas pilsētā joprojām ir SIA „Madonas namsaimnieks", kas šos pakalpojumus sniedz vairāk nekā 90 mājām. Nupat uzņēmums ir uzņēmies arī mājas Lauku ielā 2 apsaimniekošanu. SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Osvalds Lucāns detalizēti iepazīstināja ar viņa vadītā uzņēmuma sniegtajiem apsaimniekošanas pakalpojuma nosacījumiem, informēja, ka māju vecākie var iepazīties ar dzīvojamās mājas pārvaldīšanas pilnvarojuma līguma projektu (to var nosūtīt arī uz e-pastu). Bet viņa vārdi attiecībā uz administrēšanas izdevumiem, proti, ka uz mazāku maksu, „kā divpadsmit trīspadsmit centi par kvadrātmetru, neparakstīšoties", izskanēja kā auksta ūdens šalts tiem, kas domās jau it kā sliecās atgriezties pie kādreizējā māju apsaimniekotāja, no kura reiz bija aizgājuši. Tad jau sanāk, ka „Madonas siltums", nosakot administrēšanas maksu 3,5 santīmus jeb 5 centus par m2, mājas ir apsaimniekojis tikpat kā par velti.
Turpmākās sarunas gaitā SIA „Madonas namsaimnieks" valdes loceklis Osvalds Lucāns gan akcentēja, ka administrēšanas maksa ir atkarīga no tā, cik daudz laika katrai mājai ir jāvelta, kādi ir iedzīvotāju parādi, kāds ir mājas tehniskais stāvoklis utt. un, protams, visus jautājumus esot iespējams izdiskutēt.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.10.2014.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px