Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Vecāki interesējas par pārmaiņām

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 26.05.2015.

Vecāki interesējas par pārmaiņām
Burtu lielums

Pagājušajā ceturtdienā Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, kā arī pašvaldības izglītības nodaļas vadītāja Solvita Seržāne un vadītājas vietniece Sarmīte Jansone tikās ar triju Madonas pilsētas vispārējās izglītības iestāžu vecāku padomju pārstāvjiem, lai pārrunātu pārmaiņas, kas jau tuvākajos gados varētu skart visas trīs skolas.

Skolēnu vecāku un pašvaldības pārstāvju saruna bija visai gara, krietni pārsniedzot trīs stundu ilgumu. Tās laikā atbildīgie par lēmuma, kas sekmētu vairāk nekā 2 miljonus eiro lielas investīcijas skolu modernizācijai, pieņemšanu centās skolēnu padomes pārstāvjiem skaidrot, kādēļ šāds lēmums ir tapis, ko tas nozīmē un kādi būs turpmākie soļi, kas vērsti uz izglītības vides uzlabošanu un vienlaikus arī kvalitātes celšanu. No skolēnu vecāku puses, galvenokārt no Madonas pilsētas 2. vidusskolas vecāku padomes pārstāves Ilutas Ļaudakas izskanēja pārmetums, ka lēmums ir bijis sasteigts un pietiekami neizdiskutēts nedz skolu personāla, nedz vecāku un skolēnu auditorijās. Viņasprāt, tieši informācijas trūkums un tai sekojošais lēmums, kas publiskajā telpā nonāca visai „koncentrētā" veidā, ir bijis par pamatu tam, ka 2. vidusskolas skolēni un skolotāji rīkos piketu, kā arī ir vērsušies pie Tiesībsarga. Madonas pilsētas 1. vidusskolas vecāku padomes pārstāvi Marģeru Smudzi un Madonas pilsētas 2. vidusskolas pārstāvi Ivaru Dzenīti vairāk interesēja praktiskas dabas jautājumi, proti, kā konkrēti notiks vidusskolu apvienošana un Madonas Valsts ģimnāzijas pārcelšanās uz citām telpām.
Kas notiks ar skolotājiem, skolēniem, kā arī administrāciju? Vai bija iespējami citi reformas risinājumi, un cik „akmenī iecirsts" ir pašreizējais?
Madonas Valsts ģimnāzijas vecāku padomes pārstāve Jolanta Zvirgzdiņa, savukārt, norādīja, ka vēl pirms nepilna gada valdošo noskaņojumu gan skolēnu vecākos, gan skolas padomē, ka MVĢ nākotne ir saistāma tikai ar pašreizējām skolas telpām un iespējamo piebūvi, ir nomainījis piesardzīgs optimisms un emociju nolikšana malā.
Andrejs Ceļapīters uzsvēra, ka šobrīd ir tikai paša reorganizācijas ceļa sākums, un aicināja vecākus nākt ar savu piedāvājumu un redzējumu, kā pēc iespējas labāk izmantot skolu modernizācijai pieejamos resursus. Viņš kategoriski noraidīja ieceri par piebūves celšanu ģimnāzijas ēkai apstākļos, kad pārējās skolas nav optimāli piepildītas un arī turpmākā tendence demogrāfijā neliecina par lielu kāpumu. Domes priekšsēdētājs arī pauda gatavību iet un dažādās auditorijās, tostarp arī 1. jūnijā gaidāmajā piketā, izteikties par iecerēto pārmaiņu nepieciešamību, kā arī uzklausīt oponentu viedokli.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px