Vasara ir laiks, kad bērni iesaistās dažādās nometnēs, arī Meirānu O. Kalpaka pamatskolā no 16. jūnija notiek nometne bērniem ar invaliditāti. Nometne rajonā tiek organizēta vairākus gadus, bet Meirānu pamatskolā tā notiek jau otro reizi. Nometni atbalsta Madonas rajona padome un Latvijas Bērnu fonds.
Nometnes vadītāja Lana Kunce stāsta: – Nometne ir interesanta. Katru dienu paredzētas dažādas aktivitātes. Interesanta tēma tiek piešķirta katrai dienai, piemēram, trešdien mums bija Meža diena. Devāmies ekskursijā uz „Podiņu" kokaudzētavu, bet pēc tam braucām uz briežu dārzu „Mežsētas", kas atrodas Balvu rajonā. Ceturtdien bija Piļu un muzeju diena. Braucām uz Cesvaines pili, apskatījāmies Biksēres muižu. Vakarā notika Dārza svētki. Jau iepriekš tika sagatavotas cepures, kas simbolizēja bruņinieku laiku.
Katru vakaru ar bērniem apspriežam, kas dienā izdarīts, kas patika un kas neveicās. Šī nometne ir komandas darbs. Svarīgi uzzināt gan dalībnieku, gan vadītāju domas un emocijas. Ar bērniem darbojas pieci skolotāji. Pirms nometnes sanācām kopā un pārrunājām, ko šeit darīsim, kurp dosimies. Daudz jādomā par darba režīmu, kārtību, noslogotību. Bērniem nepieciešama liela uzmanība.
Cenšamies viņiem to sniegt. Esam izveidojuši radošās darbnīcas, lai bērniem būtu daudzveidīgāka vide. Darbnīcu ietvaros apgleznojām zīdu un glāzes, no dabas materiāliem taisījām dažādas lapas un veidojām fotorāmīšus. Kad nometne beigsies, dāvināsim tos ar bērnu pašu izvēlētajām fotogrāfijām. Domāju, tā būs jauka atmiņa par Meirānu O. Kalpaka pamatskolā pavadīto laiku.
Uz nometnēm bērni brauc labprāt. Šeit var iepazīties ar jauniem draugiem, iemācīties dzīvē noderīgas lietas un redzēt jaunas vietas. Arī bērniem ar invaliditāti ir dota šāda iespēja.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 21.06.2008.
Autore: AGRITA NUSBAUMA
AIVAS CAUNĪTES foto