ĒRGĻU jaunsargu vienība 18. novembrī piedalījās militārajā parādē Rīgā, 11. Novembra krastmalā.
Skolēnu rudens brīvdienās Ērgļu jaunsargu vienības 15 jaunsargi piedalījās treniņnometnē, parādīja savu sagatavotību, izturēja atlasi un saņēma zaļo gaismu, lai Latvijas Republikas proklamēšanas dienā soļotu militārajā parādē galvaspilsētā. Ērgļu jaunsargu vienība bija vienīgā vienība, no kuras visi aizbraukušie dalībnieki tika iekļauti 18. novembra parādē.
Konkurence bija liela: uz vienu vietu konkurēja trīs cilvēki. Tika atlasīti 30 jaunsargi. Parādes īpašajā grupā kopumā soļoja Ērgļu, Alūksnes un Rēzeknes pilsētas jaunsargi. Jaunsargiem tika piešķirts arī apģērbs – jauno formu pilna komplektācija.
Kā apliecina parādes dalībnieki, visi bija priecīgi par to, ka izpelnījās godu soļot Latvijai un pašiem tik nozīmīgos svētkos.