Pirms deviņiem gadiem, 7. oktobrī, Latvijā darbību sāka Valsts probācijas dienests (VPD), kas tika radīts ar mērķi sekmēt noziedzības mazināšanu valstī, lai nodrošinātu sabiedrībā izciešamo sodu izpildi un atslogotu pārējo tiesībsargājošo institūciju darbu. Šobrīd var secināt, ka probācijas dienests ir izveidojies par lielāko sodu izpildes institūciju, kas izpilda apmēram 70% no mūsu valstī piemērotajiem kriminālsodiem.
Kā informēja VPD Madonas teritoriālās struktūrvienības (TSV) vadītāja Valda Buiķe, atzīmējot dienesta dibināšanu, šā gada oktobra otrajā nedēļā katrā reģionā tika sumināti darbinieki, kuru veikums dienesta attīstībā ir īpaši atzīmējams.
– 8. oktobrī Valkā VPD vadītājs Aleksandrs Dementjevs un Uzraudzības un probācijas programmu departamenta vadītājs, dienesta vadītāja vietnieks Mihails Papsujevičs savā uzrunā pateicās visiem darbiniekiem par ieguldījumu dienesta attīstībā. Tika pasniegti pateicības un atzinības raksti Vidzemes reģiona deviņiem darbiniekiem. Starp viņiem bija arī Madonas TSV vecākās referentes Inga Strazdiņa un Dace Krastiņa. Atzinības rakstu par ilggadēju, godprātīgu darbu un nozīmīgu ieguldījumu dienesta darbības nodrošināšanā un attīstībā saņēma vecākā referente Inga Strazdiņa, kas dienestā strādā kopš 2006. gada. Savukārt vecākā referente Dace Krastiņa, kas dienestā strādā kopš 2007. gada, saņēma Pateicības rakstu par pašapzinīgu un pašaizliedzīgu darbu. Abas darbinieces strādā ar klientiem, kuriem piemērots nosacītais sods ar konkrētu pārbaudes laiku, un klientiem, kuri nosacīti pirms termiņa atbrīvoti no ieslodzījuma vietas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.10.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no pasākuma