„Stars" jau rakstīja, ka „Zaļā josta" piedāvā skolēniem piedalīties makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursā.
Šobrīd izsludināts trešais konkurss „Tīrai Latvijai", kur skolēni un bērnudārzu audzēkņi aicināti vākt nolietoto elektrotehniku. Konkursa ietvaros ar izglītības iestāžu audzēkņu starpniecību otrreizējai pārstrādei tiks vāktas nokalpojušas vai nederīgas elektriskās un elektroniskās mājsaimniecības iekārtas.
Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu izpratni par elektroiekārtu atkritumu kaitīgo ietekmi uz vidi un parādīt, kā ar vienkāršu praktisku ikdienas darbību – pareizu vairs nevajadzīgo elektroierīču nodošanu pārstrādei – var mazināt vides piesārņojumu ar bīstamiem atkritumiem.
Lai pieteiktos dalībai konkursā, izglītības iestādei jāreģistrējas „Zaļās jostas" mājas lapā www.zalajosta.lv izveidotajā konkursa elektroniskajā pieteikuma formā.