Pagājušajā gadā četras reizes audzis noformēto protokolu skaits par auto vadīšanu bez derīgas medicīniskās izziņas, vēsta policijas apkopotā informācija.
2014. gadā par šo pārkāpumu noformēti 1028 protokoli, bet pērn – 4146. Valsts policija (VP) šo pieaugumu skaidro ar pastiprinātām pārbaudēm uz ceļiem, lai pārliecinātos, ka pie stūres sēž cilvēki, kuru veselības stāvoklis neapdraud satiksmes drošību.
„Pēdējo trīs mēnešu laikā ir aktualizējies šis jautājums, ka tiek fiksēts ceļu satiksmes negadījums, bet, papētot negadījuma apstākļus, ir jākonstatē, ka vadītājs ir miris vēl pirms ceļu satiksmes negadījuma," pastāstīja VP Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja vadītāja Vineta Mistre.
Arī VP Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Freijs ar laikraksta „Stars" starpniecību vēlējās lasītājiem – autovadītājiem atgādināt, ka policijas kontrole medicīnisko izziņu pārbaudīšanas jomā turpināsies. – Ļoti bieži ir tā, ka autovadītājs nemaz neatceras, ka viņam ir beidzies medicīniskās izziņas termiņš. Ir jāapzinās, ka bez derīgas izziņas braukt nedrīkst, un autovadītājiem pašiem tam ir jāseko līdzi, – komentēja Jānis Freijs.
Likumdošana paredz, ka tad, ja autovadītājam nav derīga medicīniskā izziņa, notiek apliecības aizturēšana līdz brīdim, kad tiek veikta medicīniskā pārbaude, kā arī tiek piemērots 40 eiro liels naudas sods. Tas nozīmē, ka autovadītājs faktiski vairs nevar turpināt savu izvēlēto maršrutu un ceļš tālāk jāturpina kājām.