Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vai esam gatavi ziemas apstākļiem?

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 05.01.2017.

Vai esam gatavi ziemas apstākļiem?
Burtu lielums

Meteorologi jau solīja, un prognoze piepildījās – ziema atnāca ne vien ar sniegu, bet ar pamatīgu brāzmainu puteni un arī salu.

Gaidījām un sagaidījām īstu ziemu, kas ar 4. janvāra sniegputeni centās panākt nokavēto – sniega segas biezums pie mums palielinājās par 10-20 cm, ir sniega sanesumi, bet ne tik lieli kā Kurzemē, kur pārdzīvota sniega vētra. Arī ievērojamu dabas postījumu pie mums nav, ja neskaita pieputinātos lauku ceļus, kas tiek tīrīti pēc tam, kad sakārtoti galvenie.
Līdz ar sniegputeni, kas sākās trešdienas rītā, Madonā ielu, ietvju tīrīšana norisinājās ļoti aktīvi – speciālā tehnika devās pilsētas ielās vairākas reizes. Gājēju celiņus tīrīja traktoriņi, bet putenis, lielais vējš tos atkal aizvilka ciet. Ceturtdienas rītā ielas un apvedceļi bija iztīrīti.
Puteņa sekas aizvakar izbaudīja arī laukos, kur par pašvaldības ceļu uzturēšanu pagastu teritorijās ir atbildīgi pagastu komunālie uzņēmumi. Sazinājos ar SIA "Kalsnavas komunālais uzņēmums" vadītāju Viju Kučinsku, kas atzina, ka 4. janvāra putenis lika strādāt intensīvā režīmā: – Aizvakar ceļus vilka ciet visu laiku, bet trīs traktori ar lāpstām strādāja visu nakti, līdz gan pagasta centra ceļi, gan ceļi uz viensētām ir iztīrīti, varbūt vēl ir kāda "astīte". Kā daba liek, tā strādājam. Atkal sola lielu vēju, atkal to pašu sniegu pūtīs uz ceļiem.
Liezēres pagasta komunālās saimniecības vadītājs Artūrs Vāvere informēja: – Pie mums strādāja trīs tehnikas vienības, no tām divi traktori tīrīja ceļus pēc līguma ar zemnieku saimniecībām. Mūsu taktika ieilgušajā putenī – uzsākām ceļus tīrīt vakarpusē, jo nav vērts cīnīties ar vēju, kas visu notīrīto no jauna piepūš ar sniegu. Divi traktori strādāja pa nakti, viens pievienojās vakar no rīta. Šoreiz cilvēki bija saprotoši, nebija nekādu sūdzību, jo puteņa sniegs nebija sablīvēts, bet izbraucams.
Mētrienas pagasta pārvaldes nekustamo īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītājs Jānis Trops, vērtējot dabas apstākļus, sacīja: – Ja daudzas vietas arī tika ar sniegu piebērtas, mūsu pusē "tās mantas" nav tik daudz, lai satrauktos. Kur ir kupenas sanestas, tur ir. Manuprāt, tā nav stihija, kas pie mums bija trešdien, jo ziema ir ziema, nedzīvojam taču Āfrikā. Ziema priecē, sniegam ir jābūt, jo visriņķī ir lauksaimnieki. Pārbraukti tika centra ceļi, zemes ceļus pagaidām, kamēr strādā vējš, liekam mierā. Trīs traktori ir gatavi tīrīt.

06.01.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px