Noslēdzies satiksmes drošības projekts „Autogaismas kārtībā!", kura laikā Latvijas Automoto biedrības (LAMB) mehāniķi pārbaudīja vairāk nekā 800 automašīnu, informē biedrība.
Projekta mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību satiksmes drošībai un automašīnas tehniskajam stāvoklim, it īpaši autogaismu pareizam regulējumam. Kā liecina mehāniķu novērojumi, 55% automašīnu gaismas vajadzēja tikai noregulēt, bet 14% bija jādodas tās labot uz autoservisu.
„Statistika liecina, ka nenoregulētas autogaismas ir ne tikai izplatīts satiksmes negadījumu iemesls diennakts tumšajā laikā, bet arī viena no galvenajām problēmām tehniskajās apskatēs. LAMB pieredze liecina, ka nepieciešamība atgādināt par pareizi noregulētu autogaismu nozīmi, tātad labu redzamību uz ceļa, ir katru rudeni, jo, pagarinoties diennakts tumšajam laikam, palielinās satiksmes negadījumu skaits, kuru iemesls ir slikta redzamība. Neaizmirsīsim arī atstarotājus, kuri var izglābt no nelaimes," aicina LAMB prezidents Juris Zvirbulis.
Akcija norisinājās jau 14. gadu Rīgā un citās Latvijas pilsētās laikā no 9. līdz 25. oktobrim.