Maija vidū Meža konsultāciju pakalpojumu centra (MKPC) apmācību centrā "Pakalnieši" notika aktivitāte, kuras zari iesniegsies tāltālu nākotnē. Kopā ar ciemiņiem – Vestienas pamatskolas pārstāvjiem un Rīgas Mūzikas internātvidusskolas koristiem – tika veidota jauna ekspozīcija "Latvijas vietējā dendroflora".
Stādījums kuplos arī kā "Meža dienu 2010" krāšņs simbols.
– Vienmēr esmu klāt tur, kur stāda kokus, un līdzi ņemu arī savus bērnus, šoreiz – meitu Dārtu, – laikraksta uzrunāts, vēstīja Madonas virsmežniecības virsmežzinis Arvīds Greidiņš. – Kas var būt jaukāks par dēstu stādīšanu, par dzīvības došanu nākotnei.
Talcinieku vidū sastapu arī vestēniešus – Vestienas pamatskolas skolotājus un audzēkņus. – Mūsu skola ir ekoskola un ar apmācību centru "Pakalnieši" sadarbojas jau sen. Inese Mailīte mūsu skolā uzsāka ekoskolas programmu, tā nu joprojām tiekamies. Vēl nesen Vestienas pamatskolā Inese vadīja vides spēles, uz "Pakalniešiem" nākam pārgājienos, pagājušajā gadā gatavojām putnu būrīšus, un tā katru gadu kādu aktivitāti te veicam,- pastāstīja Vestienas pamatskolas pārstāvji. – "Pakalniešos" esam tikušies arī ar citu skolu pārstāvjiem: Ērgļu vidusskolas, Liezēres pamatskolas, Kusas pamatskolas skolēniem un skolotājiem, šodien plecu pie pleca talkojam kopā ar rīdziniekiem.
– Izbraukums uz Latvijas laukiem bija mana ideja, – laikrakstam atzina Rīgas Mūzikas internātvidusskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Jolanta Komarovska. – Citas skolas koncertē labdarības koncertos, mēs gribējām būt dabā un iestādīt kokus. Sadarbojoties ar vides izglītības skolotāju Dzintru Ribaku, tapa šis projekts, paldies Inesei Mailītei par atsaucību.
14. maijā Rīgas jaunieši paguva koncertēt Madonas mūzikas skolā, bet vakarā uz "Pakalniešiem" viņi devās nakšņot un uzklausīt projekta konsultantes Aijas Kaškures norādījumus.
– 13. maijā koru skates 2. kārtā ieguvām labu rezultātu, nākamajā rītā uz pacēluma viļņa braucām apciemot Madonas pusi. Laiks mūs te lutināja, daudz dziedājām, cepām desiņas, atpūtāmies un šodien nedaudz pastrādājām, – bija gandarīta Jolanta Komarovska.
Par to, kā tapa jaunās ekspozīcijas ideja, lūdzu pastāstīt arī apmācību centra "Pakalnieši" vadītāju Inesi Mailīti. – Pagājušajā gadā apmeklēju kursus pie Aijas Kaškures, un viņa atklāja, ka ir doma Madonas rajonā izveidot dārzu "Latvijas vietējā dendroflora", – pirmsākumus 15. maija stādījumam iezīmēja apmācību centra vadītāja. – Kad piegāju pie Aijas un vēstīju, ka būtu labi šādu dārzu veidot "Pakalniešos", mēs sapratāmies. Tā viss iesākās. Netīšām izlasīju informāciju par Kanādas Monreālas latviešu biedrības projektu konkursu, radās iespēja rakstīt projektu un gūt arī finansējumu.
Ekspozīcijas izveidei talkā paveiktais gan bija vien 1. kārtas darbs, tātad nākamajā pavasarī koku stādīšana turpināsies.
Būtiski, ka "Pakalniešos" todien tika iestādīts vairāk nekā 70 kokaugu: zalktene, čūskegle, Eiropas un kārpainais segliņš, īves, irbenes, jāņogas un vēl, un vēl.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 29.05.2010.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto