„Stars" jau rakstīja, ka Eiropas Parlamentā Briselē 14. jūnijā tika atklāta EP deputātes Sandras Kalnietes sadarbībā ar Tukuma muzeju rīkotā izstāde „Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss".
Izstādes atklāšanā piedalījās arī Madonas politiski represēto biedrības nodaļas vadītāja Elza Serdāne, kas rakstījusi vienu no vēstulēm, kura ir saglabājusies līdz mūsdienām. 11 gadu vecā trešklasniece Elza Serdāne (dz. Trumekalne) tika izsūtīta kopā ar vecākiem 1949. gada 25. martā no Bērzaunes pagasta „Kalna Viļķeniem". Sveicienus 1950. gada Lieldienās Elza sūtījusi savas mammas māsām.
Izstādē apkopota informācija un vizuālais materiāls par cilvēkiem, kurus represējušas padomju varas iestādes. Laikā no 1941. līdz 1956. gadam, atrodoties nometnēs vai nometinājuma vietās Sibīrijā, tie rakstījuši vēstules uz bērza tāss saviem tuviniekiem un draugiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 16.06.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
ĢIRTA SALMGRIEŽA foto