Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Uz labiem darbiem aicina “Mēs saviem bērniem”

Redakcija

Autors • 17.10.2014.

Burtu lielums

Kopš 7. oktobra pirmsskolas izglītības iestādē „Saulīte" atklātas biedrības „Mēs saviem bērniem" telpas Madonas novada un tuvākās apkaimes bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Nu ir vieta, kur pulcēties ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām, kā arī viņiem tiek organizētas tikšanās ar speciālistiem, dažādas nodarbības un terapijas.

Kā atzīst biedrības „Mēs saviem bērniem" valdes priekšsēdētāja Elita Badūne, šāda tikšanās vieta ir bijusi liela nepieciešamība, un nu ilgi lolotais sapnis par savām telpām ir īstenots.
– Jau nākamajā dienā pēc telpu svinīgās atklāšanas sākām tās aktīvi apdzīvot un tika novadītas pirmās dziedinošās terapijas. Mums ir saplānots, ka trešdienās notiek smilšu un mūzikas terapija, ceturtdienās ir smilšu vai Montesori terapija, kā arī notiek nodarbības pie logopēda, vecākiem ir iespēja apmeklēt psihoterapeitu. Savukārt piektdien (šodien. – Aut.) mums notiks pirmā kanisterapijas nodarbība ar sunīšiem, – pastāsta Elita Badūne.
Telpas izdevies iekārtot, pateicoties Madonas novada pašvaldības un Sabiedrības integrācijas fonda atbalstam, līdz ar to nu bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām ir ne tikai vieta, kur pulcēties, bet arī pasniedzēji un nepieciešamais aprīkojums dažādu nodarbību un terapiju rīkošanai. Ģimenes šo iespēju patiešām jau sākušas izmantot – ne tikai no Madonas, bet arī Ērgļiem, sadarbības partneres Cesvaines. Turpmāk telpas noteikti pulcēs arvien vairāk apmeklētāju no blakus pagastiem un novadiem –
ar specializēto transportu solījies atbalstīt Madonas novada sociālais dienests. Svarīgi, ka šī vieta ir pilnībā pieejama cilvēkiem ar invaliditāti, jo ir izbūvēts pacēlājs.
Elita Badūne akcentē: – Esam uzsākuši veiksmīgi darboties, bet radušās arī dažas vajadzības, kurās, iespējams, var palīdzēt mūsu pašu iedzīvotāji. Pirmkārt, šobrīd ziedojumos vācam dažādas mazās figūriņas (līdzīgas kā no „kinderolām"), kurās var būt attēloti cilvēki, dzīvnieki, pasaku tēli, augi, sadzīves priek­šmeti – jebkas mums apkārt sastopamais. Tāpat arī noderētu pavisam mazās rotaļu mašīnītes, kā arī viens spēļu grābeklītis un lejkanniņa. Tas nepieciešams, lai pilnvērtīgi varētu darboties smilšu terapijas istaba, jo tā jāaprīko ar darbību rosinošām figūriņām. Normālai smilšu terapijas darbībai jāsavāc vismaz 100 šādas mantiņas. Tās var nogādāt jauniešu centrā „Kubs" Madonā, Raiņa ielā 12 (kultūras nama iekšpagalmā), vai arī vienoties par nogādi tieši mūsu telpās, sazinoties pa tālruni 28601768. Pozitīvi, ka jau ir pirmie ziedojumi, mantiņas vāc un nes arī mūsu pašu biedrības mammas, atrod to, no kā bērns jau izaudzis vai vairs nespēlējas.
Otra lieta, kas būtu ļoti nepieciešama mūzikas terapijas vajadzībām, ir klavieres. – Bija mamma, kura klavieres labprāt būtu atdevusi bērnu un jauniešu vajadzībām, apmeklējot mūzikas terapiju, diemžēl par šādu nepieciešamību uzzināja par vēlu, kad klavieres bija atdotas jau citur. Tāpēc meklējam citas iespējas – varbūt kādam tās mājās stāv nevajadzīgas un būtu ar mieru tās ziedot bērniem ar īpašām vajadzībām. Mēs ļoti priecātos par zvanu uz iepriekšminēto tālruņa numuru, – kādu labu darbu izdarīt aicina Elita Badūne.

Autore: LAURA KOVTUNA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px