Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Uldis Šalajevs piedalās Jaunatnes vēstnieku samitā

Redakcija

Autors • 31.05.2016.

Burtu lielums

Starptautiskā samita laikā no šā gada 31. maija līdz 2. jūnijam „ONE" Jaunatnes vēstnieki Parīzē diskutēs par jautājumiem, kā samazināt nabadzību pasaules nabadzīgākajās valstīs, tāpat arī tiksies ar augsta līmeņa politiķiem, kuri būs ieradušies Parīzē Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) foruma ietvaros, aicinot viņus noteikt prioritātes attiecībā uz visneaizsargātākajiem cilvēkiem jaunattīstības valstīs, īpaši attiecībā uz jaunām meitenēm un sievietēm, tādējādi aicinot pildīt politiķu apņemšanos izbeigt nabadzību līdz 2030. gadam.

Samitā piedalās arī starptautiskās nevalstiskās organizācijas „ONE" jaunieceltais Jaunatnes vēstnieks Beļģijā, ļaudonietis Uldis Šalajevs, kas kopš 2009. gada dzīvo un strādā Briselē, šobrīd Eiropas Komisijā, lai kopā ar citiem 250 „ONE" Jaunatnes vēstniekiem no vairāk nekā 50 valstīm kopīgi pārrunātu iespējas, kā cīnīties par nabadzības samazināšanu pasaulē.
– Jaunieši no dažādām pasaules valstīm ir ļoti nobažījušies par ārkārtīgi augsto nabadzības līmeni pasaulē, jo īpaši jaunattīstības valstīs. Manuprāt, OECD forums ir lieliska platforma, kur pasaules līderi apspriež ļoti daudz mums visiem būtisku jautājumu, t. sk. ar nabadzības līmeņa samazināšanu pasaulē saistītos aspektus. Tikai ar kopīgām idejām, koordinētām darbībām un vienotu gribasspēku, cieši sadarbojoties visām iesaistītajām iestādēm, NVO un brīvprātīgajiem, „sadodoties kopīgi rokās" visā pasaulē, var izbeigt nabadzību līdz 2030. gadam. Jārīkojas ir tagad, jo ir palikuši tikai 15 gadu. Šī ir ļoti būtiska problēma, kurai ir jāatrod pareizie risinājumi un mērķtiecīgi jau tagad jārīkojas, – uzsvēra Uldis Šalajevs.
Pagājušajā gadā līderi vienojās strādāt pie nabadzības samazināšanas pasaulē līdz 2030. gadam, vienojoties par ilgtspējīgas attīstības mērķiem. OECD forumā piedalīsies ministri un pārējie delegāti no vairāk nekā 40 valstīm, tostarp no attīstītākajām valstīm pasaulē, lai kopīgi apspriestu nozīmīgākos globālos jautājumus, t. sk. par nabadzības samazināšanu.
Starptautiskās organizācijas „ONE" atskaitē „Nabadzība ir seksisms" tiek norādīts, ka nabadzība ir cieši saistīta ar dzimumu nevienlīdzību. Piemēram, 62 miljoniem meiteņu joprojām tiek liegtas izglītošanas iespējas; trīs no četriem pusaudžiem Āfrikā, kuri ir inficēti ar HIV, ir tieši meitenes; sievietei ir 183 reizes lielākas iespējas nomirt dzemdējot Sjerraleonē nekā Šveicē. Jaunatnes vēstnieki aktīvi sekos līdzi valstu, t. sk. Latvijas, diskusijām un pieņemtajiem lēmumiem.
Starptautiskā nevalstiskā jauniešu organizācija „ONE", kuras biedru skaits pārsniedz septiņus miljonus iedzīvotāju pasaulē, iecēla Uldi Šalajevu par „ONE" Jaunatnes vēstnieku Beļģijā, lai ciešā sadarbībā ar starptautiskajiem sadarbības partneriem, tai skaitā ar Eiropas politiķiem un ES likumdevējiem, cīnītos pret badu, pārtikas trūkumu un nepietiekamu uzturu pasaulē, pastiprinātu pasākumus finanšu darījumu pārredzamībā jo īpaši nabadzības apkarošanas programmās, kā arī mazinātu HIV/AIDS epidēmijas pieaugošo izplatīšanos pasaulē, bet jo īpaši Āfrikā.
Plašāka saruna ar Uldi Šalajevu – laikraksta 10. jūnija numurā.

Materiālu sagatavoja
EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px