Iepriekšējā „Stara" numurā informējām par salīdzinoši mierīgi aizvadīto pagājušā gada nogali un jaunā gada sākumu ugunsnelaimju ziņā. Diemžēl tieši laikā, kad konkrētais laikraksta numurs mēroja ceļu pie saviem lasītājiem, ugunsdzēsēji, spītējot nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, Barkavā centās dzēst ēku Brīvības ielā 20, kur, kā vēlāk izrādījās, atrada viena cilvēka mirstīgās atliekas.
Izsaukumu par ugunsnelaimi Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļa saņēma naktī uz ceturtdienu. Degošās ēkas dzēšanā piedalījās pa vienai mašīnai no Varakļānu un Lubānas posteņiem, kā arī divas mašīnas no Madonas daļas.
Ar ugunsgrēku ugunsdzēsēji cīnījās aptuveni 12 stundu. VUGD Varakļānu posteņa komandieris Dainis Skabs, kas dzēšanā piedalījās jau no pirmajām minūtēm, atzina, ka, lai gan ugunsgrēks pats par sevi nebija sarežģīts, tā dzēšanu apgrūtināja vairāki būtiski apstākļi, kas arī noveda pie tā, ka ar uguni bija jācīnās tik ilgu laiku.
– Viens no iemesliem bija tas, ka ugunsdzēsības automašīnām aizsala ūdens uzņemšanas sistēma. Darbu apgrūtināja arī tas, ka ūdens ņemšanas vieta atradās nepilnu kilometru no ugunsgrēka vietas. Trešais apstāklis, kas radīja sarežģījumus, bija tas, ka ēkas otrais stāvs bija būvēts no apmestām koka konstrukcijām. Kad konstrukcija iegruva, koks zem apmetuma turpināja degt, taču apdzēst to bija grūti, jo ūdens vienkārši atsitās pret apmetumu, – pastāstīja Dainis Skabs.
Kaut arī oficiālo ugunsgrēka izcelšanās iemeslu apstiprinās policija, jau šobrīd var diezgan droši apgalvot, ka nelaime izcēlusies, bojā gājušajam neuzmanīgi apejoties ar uguni un apkures ierīci.
– Degšanas platība bija 204 m2. Uguns izcēlās ēkas otrajā stāvā, kur mitinājās bojāgājušais. Ēka ir pamatīgi izdegusi, un no tās pāri palikusi vien pirmā stāva mūra konstrukcija, – norādīja Varakļānu posteņa komandieris.
Kā pastāstīja Barkavas pagasta pārvaldes vadītājs Staņislavs Smelters, bojā gājušais arī bija vienīgais divstāvu ēkas iemītnieks. Ēka ir privatizēta un pieder četriem īpašniekiem, taču neviens no viņiem tajā nav dzīvojis.
– Ēka Brīvības ielā 20 ilgāku laiku stāvēja tukša, līdz vienā no tās dzīvokļiem ievācās nu jau bojā gājušais vīrietis. Tā kā dzīvokļa īpašniekam pret to nebija pretenziju, viņš tur palika dzīvot, – pastāstīja Staņislavs Smelters.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS 23.01.2010.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto