Madonietis Ārijs Sekste, kas daudziem pazīstams ar savu aktivitāti, 12. augustā svinēja apaļo 90 gadu jubileju. Viņš joprojām aktīvi seko norisēm gan valsts mērogā, gan Madonā un ir lepns, ka kopā ar dzīvesdraudzeni Lilitu nodzīvots vairāk nekā 60 gadu un izaudzināti divi dēli, kam ieaudzināta mīlestība un cieņa pret dzimteni.
Jubilārs pēc dabas ir dzīvesprieka pilns optimists, kas vadās pēc principa, ka dzīvē neko nevajag ņemt pārāk nopietni – visam jāpieiet ar joku, jo dusmojoties tāpat neko nevar panākt.
Savam sveicēju pulkam Madonas politiski represēto biedrības sarīkotajā jubilejas pasākumā viņš veltīja sirsnīgas pateicības.
– Mēs esam viena saime, viena dzimtene; esmu brīnišķīgi priecīgs par jūsu apsveikumiem un zinu, ka tad, kad kādam no jums paliks 90 gadu, nākšu pie ikviena ar ziediem un sirsnību. Piedzīvot 90 gadu var kurš katrs, vienīgi vajag skaitīt un nekļūdīties. Skaitot precīzi, tikpat precīzi arī nodzīvosiet – tikai nepieļaujiet savā skaitīšanā kļūdas! Arī es turpināšu skaitīt uz priekšu.
Ārijs Sekste dzimis Praulienas apriņķa „Indrānu" mājās, kur tēvam piederējusi labi kopta zemnieku saimniecība. Ģimenē bijuši divi dēli, un katrs no tiem izvēlējies citādu dzīves ceļu. Brālis, kam bijusi nosliece uz rūpniecisku darbību, izmācījies par piensaimnieku, savukārt Ārijs pēc Haralda Medņa skolas Praulienā beigšanas iestājies Vecbebru dārzkopju un mežkopju tehnikumā – paticis stādīt kociņus un darboties ar puķēm.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.08.2013.
Autore: RITA TURKINA
OĻĢERTA SKUJAS foto