1. oktobrī, kā esam informējuši iepriekš, Latvijā sākās ikgadējā akcija „Tīrības dienas", kas norisināsies visu mēnesi un kuras laikā iedzīvotāji, pašvaldības, valsts iestādes un uzņēmumi tiek aicināti sakopt teritorijas, kā arī informēt par talkas vietām.
„Tīrības dienu" organizatoru pārstāve Linda Osīte atgādina, ka uzņēmumi, pašvaldības, draugu un kaimiņu kolektīvi tiek aicināti pieteikt savu dalību „Tīrības dienās", tādējādi ne tikai kļūstot par dabas draugiem, bet arī parādot sabiedrībai savu ieguldījumu valsts attīstībā un sakopšanā.
Sazinoties ar vairākām pašvaldībām, noskaidroju, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados īpašas sakopšanas talkas tās rudenī tomēr nerīkos. Iedzīvotājiem, valsts iestādēm un uzņēmumiem pašiem ir jāizlemj, kā sakopt savas teritorijas – ikdienā vai sarīkojot kādu kopīgu sakopšanas talku.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris uzsvēra, ka Madonas novada pašvaldības prioritāte ir atbalstīt Lielās talkas norisi pavasarī, kad tajā ne tikai tiek aicināti aktīvi piedalīties iedzīvotāji, uzņēmumi un iestādes, bet arī bez maksas tiek nodrošināta dārza atkritumu izvešana un noglabāšana. Un tas nemaz neesot lēti.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.10.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA