Kartupeļi, tomāti, gurķi, ķiploki, sīpoli, burkāni, bietes. Arī medus, siers, maize, mellenes, gladiolas… Viss, kas izaudzis un saražots laukos, tā saucamie lauku labumi vienmēr ir interesējuši pilsētniekus. Īpaši tos, kam nav sava mazdārziņa un radinieku laukos.
Pagājušajā sestdienā notikušajā ikmēneša tirgū līdzās rūpniecības precēm varēja iegādāties arī izaudzēto ražu. – Lauksaimnieku bija maz, bet uzskatu, ka augustam tas bija atbilstoši. Ir augusta sākums, un raža vēl tiek vākta. Tāpēc tirgū no izaudzētajiem dārzeņiem pārsvarā varēja iegādāties gurķus un tomātus. Liela interese bija par ziemas ķiplokiem, ko piedāvāja vairāki audzētāji. Kartupeļus gan pārdeva tikai viens tirgotājs, bet tos jau varēs izvēlēties Kartupeļu svētkos, – vērtēja Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma.
Daudzi uzskata, ka uz tirgu vasarā nav vērts braukt, jo paši madonieši arī mazdārziņos ko izaudzē, tāpēc atvesto neizpirks, bet ceļš līdz tirgum arī ko maksā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.08.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto