Pagājušajā sestdienā Madonas pilsētas centrālajā laukumā, līdzīgi kā citos gados, notika Ziemassvētku tirdziņš. Kā novēroja „Stars", to rīkojot, uzsvars, kā iepriekš arī bija solījusi pašvaldības tirgus organizatore Nadežda Seļma, tika likts uz vietējo produkciju, gaļas un zivju izstrādājumiem, kūpinājumiem, amatnieku piedāvājumu, dažādiem našķiem utt., bet neliela daļa teritorijas tika atvēlēta arī gatavo apģērbu tirdzniecībai.
Mūsu uzmanību šoreiz saistīja iespēja iegādāties svētku egli. Bez tās Ziemassvētki un Jaungada sagaidīšana ir grūti iedomājama. Tās uz Madonas pilsētas centrālo laukumu bija atvedis „Stara" lasītājiem jau iepriekšējos gados iepazītais Ziemassvētku vecītis Oļģerts Riekstiņš (attēlā).
– Protams, tirgū esmu ieradies no Ziemassvētku vecīša dzimte-nes – Lapzemes, bet egles gan esmu atvedis no Mārcienas, kur man ir apmēram 20 ha liels mežs. Rīta pusē pagaidām esmu pārdevis divas eglītes, bet domāju, ka dienas laikā tās tiks izpirktas. Cilvēki jau vispirms izstaigā visu tirgu, sapērkas nepieciešamo un eglīti izvēlas, dodoties mājup, ja tā, protams, nav jau sarūpēta, – pastāstīja Oļģerts Riekstiņš.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.12.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto