Latvijā turpinās tautas skaitīšana, kas sākās 1. martā un ilgs līdz 31. maijam. 2011. gada tautas skaitīšanas mērķa grupas ir visi Latvijas Republikas pastāvīgie iedzīvotāji; mājokļi, kuros iedzīvotāji dzīvo vai varētu dzīvot. Jau otro nedēļu – kopš 17. marta – pie iedzīvotājiem dodas tautas skaitītāji.
Arī bijušajos Madonas rajona teritorijā izveidotajos novados pie iedzīvotājiem kopš 17. marta ierodas tautas skaitītāji un veic personu intervijas klātienē viņu dzīvesvietās, izmantojot portatīvos datorus.
Kā „Staram" pastāstīja tautas skaitīšanas reģionālā koordinācijas centra Madonā vadītāja Rudīte Dzene, līdz 30. marta rītam Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novadā 44 tautas skaitītāji, pēc provizoriskiem aprēķiniem, ir jau saskaitījuši 4312 mājokļu un 9289 personas jeb vairāk nekā ceturto daļu no mājokļiem un deklarēto iedzīvotāju skaita (šos datus Centrālā statistikas pārvalde (CSP) vēl nav pārbaudījusi). Jāpiezīmē, ka iedzīvotāji tiek saskaitīti pēc reālās dzīvesvietas un tā var nesakrist ar deklarēto dzīvesvietu.
Tautas skaitītāji skaitīšanu bijušajā Madonas rajona teritorijā izveidotajos novados sāka ar lielāku apdzīvoto vietu apmeklēšanu, uz viensētām pirmajā nedēļā vēl nedevās, bet arī uz tām tautas skaitītāji dosies tuvākajā laikā. Tiesa, sākoties pavasara šķīdonim, gan pasliktināsies ceļu stāvoklis. Taču, ja kādās lauku mājās nebūs iespējams iebraukt, tās tiks apmeklētas maijā. Arī gadījumos, kad neviens netiks sastapts mājās, tiks atstāta vēstule un telefona numurs, lai varētu sazināties un vienoties, kad tautas skaitītājam ierasties vēlreiz. Nesastopot mājās, iedzīvotāji pilsētā tiks apmeklēti trīs reizes, bet laukos – divas reizes.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.03.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto