16. aprīlī Vestienas pagastā, MKPC apmācību centrā "Pakalnieši", apkārtnes sakopšanas talkā piedalījās ap 30 talcinieku – meža konsultāciju pakalpojumu centra darbinieki no Vidzemes, Latgales un Kurzemes.
MKPC apmācību centra "Pakalnieši" vadītāja Danuta Kiopa pastāstīja: – Kā jau mežiniekiem darbs bija pie kritušo sauso un nolūzušo koku un zaru novākšanas. Pazuda arī vecās un neestētiskās lietas. Ziemā "Pakalniešus" bija apmeklējušas arī mežacūkas, un vajadzēja ar traktoru pielīdzināt rakumus (bedres bija pat pagalmā). Ja varētu izveidot žogu tā, ka cūkas ieiet iekšā, bet laukā netiek, tad "Pakalnieši" būtu mežacūku dārzs. Jauna mājvieta ir arī pūcei.
Danuta Kiopa sacīja, ka apmācību centrs strādāja arī ziemā, bet aktīvā tūristu sezona iesākas tikai pavasarī. – Skolēnu grupas jau pie mums ir bijušas, arī maijā ir pieteikts daudz ekskursiju, gaidām ciemiņus no Rīgas, Varakļāniem, Gulbenes u. c. vietām. Skolēnu grupas ierodas darbdienās, bet ģimenes piesakās brīvdienās. Kad piesakās, tad arī vadām ekskursijas. Mans palīgs ir meita Jana Kājiņa, kas pērn bija "Pakalniešos" praksē, bet šopavasar, pabeidzot Priekuļu tehnikumu, kļūstot par ekotūrisma speciālisti, vēlas te strādāt.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.04.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no talkas