Garākas svētku brīvdienas operatīvie dienesti un mediķi nereti sagaida ar bažām, jo bieži vien ilgstoša atpūta un svinēšana var novest pie nopietniem negadījumiem, traumām vai pat traģiska iznākuma. Tā arī valstī kopumā, lai gan svētki it kā svinēti mierīgi, garās Jāņu brīvdienas prasījušas 3 cilvēku dzīvību ceļu satiksmes negadījumos, kā arī vismaz 5 cilvēki noslīkuši.
Noskaidrojot operatīvo informāciju par svētku svinēšanas sekām Madonas reģionā, tiek secināts – lai gan pa kādam negadījumam notiek, kopumā cilvēki sāk kļūt apdomīgāki un svētkus svin mierīgāk.
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Madonas iecirkņa priekšnieks Gundars Trops informē: – Jāņus cilvēki ir svinējuši lustīgi, kā jau latviešu nacionālos svētkus. Tomēr arī darbs ir pietiekami ieguldīts, policijas darbinieki strādāja pastiprinātā režīmā, tādēļ arī rezultāts, domāju, ir. Šajās brīvdienās Madonas reģionā ir reģistrēti 52 notikumi, no tiem – smagāki 2 gadijumi, kuros ir ierosinātas krimināllietas. Ir bijuši gan ģimenes konflikti, gan kaušanās, gan braukšana reibumā. Konstatēti 7 gadījumi, kad transportlīdzeklis ticis vadīts alkohola reibumā – 4 gadījumos tie bija automašīnu vadītāji, 3 – velobraucēji. Reģistrēts arī 1 ceļu satiksmes negadījums, bet cilvēki tajā nav cietuši. Šķiet, ka cilvēki cenšas sevi disciplinēt, un varētu teikt, ka svētki ir aizritējuši samērā mierīgi. Ikdienā parasti tiek reģistrēti ap 10-15 notikumu, pa 4 svētku brīvdienām tie ir bijuši 52 notikumi – tik daudzām brīvām dienām tas ir salīdzinoši mierīgi.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Madonas daļas komandieris Māris Bulders atklāj, ka laikā no 22. jūnija izsaukumi nav saņemti, tādēļ VUGD nav neviena reģistrēta izbraukuma. – Vai nu sabiedrība kļuvusi apzinīgāka, vai ir iedarbojusies operatīvo dienestu propaganda par drošības ievērošanu, – secina Māris Bulders.
Savukārt mediķiem neparasti karstajās Jāņu brīvdienās gan iznācis palīdzēt pārkarsušiem līgotājiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Sniedze Bračka laikrakstam „Stars" pastāsta: – 25. jūnijā Vestienas pagastā NMPD palīdzību sniedza 56 gadus vecai sievietei, kas, acīmredzot, bija pārvērtējusi savas spējas izturēt karstumu. Līdzīgs notikums reģistrēts 26. jūnijā Aronas pagastā, kad NMPD palīdzība bijusi nepieciešama 52 gadus vecai sievietei.
Arī Madonas slimnīcas medicīniskā direktore Astrīda Svilāne teic, ka aizvadītajās brīvdienās bijuši vairāki pārkaršanas gadījumi, taču kopumā mediķu palīdzība bijusi nepieciešama sīku traumu gadījumā. – Vairāki gadījumi bijuši saistībā ar bērniem, tāpat cilvēki svētku svinēšanas vai sadzīvisku konfliktu laikā guvuši sīkas traumas. Karstā laika dēļ konstatēti pārkaršanas gadījumi, tāpat gūti saules apdegumi un apdegumi no iekrišanas ugunskurā. Vairāki pacienti vērsušies pēc palīdzības, konstatējot ērču kodumus, bijušas arī saķeršanās ar svešiem suņiem un govīm. Kuriozāks gadījums bijis kādam pacientam, kurš vērsies ar sūdzību – „Uzkāpu uz grābekļa". Šajā gadījumā mazliet satraumēta kāja. Kopumā jāteic, ka traumu bijis daudz, taču tās, par laimi, nav pārāk nopietnas, bet tāpat nepieciešama mediķu palīdzība un ārstēšanās, – aizvadītos svētkus no mediķu viedokļa komentē Astrīda Svilāne.