Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Svētkus svinējām, ievērojot ugunsdrošību

Redakcija

Autors • 04.01.2010.

Burtu lielums

Gan Ziemassvētki, gan jaunais gads Madonas reģionā pavadīts ļoti klusi, par ko liecina tas, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Madonas daļa šajā laika posmā nesaņēma nevienu izsaukumu.

Arī valstiskā līmenī Jaungada brīvdienās ugunsgrēku bijis mazāk nekā pērn, kad līdzīgā laika posmā tika reģistrēti 97 ugunsgrēki ar sešiem cietušajiem un diviem bojāgājušajiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inese Veisa pavēstīja, ka no 31. decembra līdz 4. janvāra rītam valstī reģistrēts tikai 81 ugunsgrēks.

– Pie mums šajā laika posmā izsaukumi netika reģistrēti, vienīgi Varakļānu postenis devās palīgā uz Dekšāres pagastu Viļānu novadā, kur bija ugunsgrēks un saviem spēkiem vien Viļānu ugunsdzēsēji nevarēja tikt galā. Kopumā arī pagājušajā gadā noticis mazāk ugunsgrēku – 122 (ieskaitīti gan kūlas dedzināšanas gadījumi, gan aizdegušies dūmvadi). Salīdzinājumam – 2008. gadā reģistrēti 147 ugunsgrēki. 2009. gadā arī uguns nodarītie zaudējumi bija salīdzinoši nelieli. 2009. gadā bija viens ugunsgrēkā bojāgājušais – vīrietis Ļaudonas pagastā. Šī nelaime notika 2009. gada 10. janvārī, kad nodega dzīvojamā māja, kas atradās dziļi mežā, tāpēc degšanu neviens nebija pamanījis un ugunsdzēsēju brigāde uz turieni devās vien tad, kad policija konstatēja – degusi māja un bojā gājis vīrietis.

Tāpēc var teikt, ka nupat aizvadītajos svētkos maksimāli ievērota ugunsdrošība un ļaudis svinējuši ar apdomu, – pastāstīja VUGD Madonas daļas inspektors Erlands Stangainis.

Kā liecina informācija par pārējās pilsētās un novados notikušajiem negadījumiem, arī tur svētki noritējuši salīdzinoši mierīgi, vien ar dažiem izņēmumiem, piemēram, svētdienas vakarā atpūtas centrā „Lido" desmit metru augstumā degusi egle. Pirms ugunsdzēsēju ierašanās apsardzes darbinieki ugunsgrēku nodzēsa ar ugunsdzēšamā aparāta palīdzību. Šajās brīvdienās tikai viens ugunsgrēks, kas noticis Rīgā, bijis saistīts ar neuzmanīgu pirotehnikas lietošanu. Valstī ugunsgrēkos cietis viens, bet gājuši bojā trīs cilvēki svētku laikā. Viens no bojāgājušajiem atrasts Viļānu novada Dekšāres pagastā. Tur, iespējams, īssavienojuma dēļ dzīvojamajā mājā izcēlies ugunsgrēks, kā rezultātā gājis bojā 66 gadus vecs vīrietis. Bojāgājušie bijuši arī Bauskā un Limbažu novadā.

Šajās brīvdienās lielākā evakuācija notikusi Vecgada dienā, kad Liepājā, iespējams, elektroīssavienojuma dēļ bērnunamā degusi siena. Ugunsgrēks gan likvidēts pirms ugunsdzēsēju ierašanās. Pirms tam no ēkas evakuēti 15 bērnu.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px