Gada nogalē saņēmām vairāk labestības, dāvanu un laba vēlējumu, jo ikviens taču jaunajā gadā vēlas ieiet pilns apņēmības, ar ticību un spēku iecerēto piepildīt.
Turpinot ikgadējo tradīciju, 28. decembrī Ērgļu sociālās aprūpes centrā (SAC) viesojās „Braku" muzejs, biedrība „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" un viņu sabiedrotie – Ērgļu vidusskolas skolēni un tautas mūzikas kopa „Pulgosnieši".
Pasākums sākās ar ķekatnieku ciemošanos. Bija ieradušies dažādi dzīvnieki, čigāniete, Tomuļu māte, laupītājs, garā sieva un vīriņš, sniegpārsliņa, saimniece. Skanēja dziesmas, notika dancošana, jo ķekatnieki centās visus izkustināt un aicināt griezties dancī. Lācis katram novēlēja veselību un izdošanos. Paldies „Pulgosniešiem" par ķekatu jautrību un interesantajām maskām!
Laba vēlējumus bija sagatavojuši Ērgļu vidusskolas 3. klases skolēni. Viņi dziedāja dziesmas un deklamēja dzejoļus. Paula Konovalova iepriecināja ar flautas spēli, bet Sendijs Vīgubs – ar saksofona skanējumu. Audzinātāja Vineta Dāve daudzām dziesmām spēlēja ģitāras pavadījumu. Viņa kopš rudens vada arī tautas mūzikas kopu „Pulgosnieši". Skolotājai ir svarīgi, lai līdzās bērniem ir vecā paaudze, kura ir bagāta ar pieredzi un zināšanām un šo mantojumu nodod jaunajiem.
Biedrības „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" vārdā Zinta Saulīte Ērgļu novada sociālās aprūpes centram uzdāvināja grāmatu „Blaumaņa tēlu pasaulē", lai tā ļaudis iepazītos ar daudzveidīgo un krāsaino rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa radīto varoņu dzīvi un pārdzīvojumiem, kādu to redz mūsdienu jaunieši un vērtē literatūrzinātnieki un pētnieki.
Pasākuma otrajā daļā muzicēja akordeonists Uldis Vabulis, un iemītniekus priecēja Ziemassvētku vecītis, jo katram bija atnesis dāvanas. Lai visiem ražens, veselīgs un veiksmīgs jaunais gads!
3.01.2017.