Vasarsvētkos, 8. jūnijā, Madonas katoļu draudzē sešiem bērniem bija pirmās Svētās komūnijas diena.
Viņi visi ir beiguši svētdienas skolu, apguvuši katehisma pamatus, Dieva likumus, to, kā lūgties, kas ir baznīca, kas ir labais un ļaunais, dzīvība un nāve. – Katru svētdienu mācību gada garumā pulcējāmies uz svētdienas skolas nodarbībām, – pastāstīja svētdienas skolas skolotāja Inese Zīle. – Gads, lai iepazītu Dievu, cilvēka mūžā nav daudz. Bērni tika sagatavoti grēksūdzei un euharistijai – Vissvētākajam sakramentam.
Būtiski, ka visi šā gada svētdienas skolas audzēkņi jau ir kristīti, viņi nāk no kristiešu ģimenēm. Bieži vecāki savas zināšanas un garīgo izglītību papildina Alfas apmācībā, bet viņu atvases nāk uz svētdienas skolu.
Sagatavot bērnu kristīgajai dzīvei ir vecāku un krustvecāku pienākums.
Vasarā svētdienas skolai ir brīvlaiks, no jauna tā atsāks darboties un jaunus dalībniekus uzņems septembrī. Jāpiebilst, ka svētdienas skolā tiek gaidīti bērni no 2. klases vecuma.
Autore: INESE ELSIŅA