2017. gada nogalē Latvijā norisinājās dažādi labdarības pasākumi, raidījumi un koncerti. Arī četri madonieši vēlējās šo svētku periodu padarīt īpašu, tādēļ alternatīvā rokgrupa „Sub Scriptum" ņēma rokās ģitāras un devās četru dienu tūrē uz Latvijas bērnunamiem.
Labdarības tūri puiši atklāja 15. decembrī, apciemojot Madonas novada bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centru „Ozoli". Nākamajā dienā puiši devās uz Latvijas SOS Bērnu ciematu Valmierā. Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir labdarības organizācija, kas kopš 1997. gada veido un atbalsta SOS ģimenes bērniem, kuri palikuši bez savu vecāku gādības. Trešā tūres diena tika aizvadīta Grašu bērnu ciematā, kas atrodas Cesvaines novadā. Koncertu cikls tika noslēgts ģimenes atbalsta centrā „Zīļuks" Ērgļu novada Sausnējā, „Jaunozoliņos".
Alternatīvās rokgrupas „Sub Scriptum" muzikālās saknes ir meklējamas Madonas kamerorķestrī, kur visi grupas dalībnieki satikās pirms vairākiem gadiem. Puiši bērnunamos ne tikai sniedza muzikālus priekšnesumus, bet arī pavadīja laiku ar bērniem, stāstot interesantus skatuves piedzīvojumus, kopīgi ar viņiem muzicējot un spēlējot spēles. Katrs grupas dalībnieks spēlē vairākus mūzikas instrumentus. Tā kā bērnu atsaucība bija tik liela, puiši arī sniedza paraugdemonstrējumus instrumentu izpildē, kā arī nelielas mācībstundas instrumentu pielietošanā.
22. decembrī grupa ciemojās arī Latvijas Radio 5 – Pieci.lv labdarības maratonā „Dod Pieci", kas tika organizēts jau ceturto gadu. 2017. gada labdarības maratona mērķis bija ziedot ģimenēm, kuras gatavas pieņemt un audzināt kādu no 1200 Latvijas bērniem, kuru mājas pagaidām ir bērnunams. Arī grupa „Sub Scriptum" priecēja klausītājus ar savām dziesmām un dalījās ar saviem labdarības tūres iespaidiem.
Kā komentē paši grupas dalībnieki: „Ir tik patīkama sajūta, kad zini, ka tevi kāds patiesi no sirds gaida, un tieši to mēs izjutām, apciemojot katru bērnunamu. Visur viesmīlīgi sagaidīja, izrādīja telpas, kopīgi padzērām tēju, parunājām, padziedājām un vienkārši sirsnīgi pavadījām laiku visi kopā. Mūs ļoti priecēja fakts, ka katrs otrais bērns spēlē kādu mūzikas instrumentu, dzied korī vai ansamblī. Prieks redzēt tik radošus un apņēmīgus jauniešus, kuriem ir lieli mērķi nākotnē. No malas varēja pamanīt, ka bērni cits citu atbalsta un palīdz. Viņi ir kā viena liela ģimene.
Šis labdarības tūres laiks bija ļoti nozīmīgs grupai, jo kopā tika aizvadīti lieliski mirkļi. Ikdienas steigā daudzas lietas nepamanām vai piemirstam, šeit mēs visi guvām patiesi siltas un sirsnīgas izjūtas, šis projekts lika katram patiesi novērtēt to, kas mums ir dots. Ģimenei ir ļoti liela nozīme katra cilvēka dzīvē, tādēļ mēs aicinām sabiedrību nebūt vienaldzīgiem, iesaistīties, atbalstīt un, ja ir iespēja, sniegt palīdzību."
Grupa „Sub Scriptum" ir pateicīga Madonas novada domei, kas sniedza finansiālu atbalstu, lai šis projekts notiktu. Puiši pateicas grupas menedžerei Lindai Strēlniecei, kas ir projekta idejas autore, un Aleksandram Ezeriņam, kas devās līdzi uz visiem bērnunamiem un iemūžināja skaistus mirkļus bildēs. Lielākais paldies, protams, bērnunamu vadītājiem, auklītēm, skolotājiem un pašiem bērniem. Grupas puiši atzīst, ka šis labdarības koncertu cikls deva viņiem iedvesmu un spēcīgu enerģijas lādiņu jaunajam, 2018., gadam.
17.01.2018.