Šogad Rīgas Garīgā semināra pirmajā kursā uzņemti pieci audzēkņi.
Trīs no viņiem pārstāv Jelgavas diecēzi, un divi ir no Rīgas arhidiecēzes: Vladimirs Godunovs (39) nāk no Jelgavas draudzes, Raimonds Kuzņecovs (43) ir no Tukuma draudzes, Armands Smiltiņš (19) – no Bauskas draudzes, Henriks Rektiņš (23) – no Valmieras draudzes un Andris Svalbs (19) – no Cesvaines draudzes.
Andris Svalbs vienmēr ir jutis aicinājumu uz priesterību, tādēļ pēc Cesvaines vidusskolas beigšanas uzreiz nolēma iestāties seminārā.
Rīgas Garīgais seminārs ir Romas katoļu baznīcas mācību iestāde, kurā tiek uzņemti 18-40 gadu veci katoļticīgi vīriešu kārtas pārstāvji. Garīgo semināru 1920. gadā nodibinājis Rīgas bīskaps Antonijs Springovičs. Sākumā tas atradās Aglonas Romas katoļu bazilikā, 1924. gadā tika pārcelts uz Rīgu. Par pirmo semināra rektoru kļuva Jāzeps Rancāns (1920-1944). Šobrīd Rīgas Garīgā semināra rektors ir Imants Medveckis MIC.
30.08.2017.