Pagājušajā nedēļā šā gada pirmajā sēdē tikās Madonas novada pašvaldības domes sociālo jautājumu komiteja, kurā tika veikts atskats uz pansionātu pagājušā gada rezultātiem un izskatīts nepieciešamais finansējums šā gada budžetā.
Iepazīstināt ar pagājušā gada bilanci un šā gada plānu bija ieradušās četru Madonas novada sociālās aprūpes centru (SAC) – Barkavas, Dzelzavas, Ļaudonas un Madonas – vadītājas.
– Sociālo jautājumu komiteja un pansionātu vadītājas vēlreiz sanāks kopā nākamajā nedēļā, jo precīzi budžeti mums no pansionātiem nebija iesniegti vēl šajā pirmdienā. Mums ir svarīgi, lai pakalpojums klientiem būtu maksimāli lētāks, nezaudējot kvalitāti. Budžeti jāsamazina par 5%, tāpēc pie tā vēl strādājam. Par patieso situāciju saistībā ar pansionātu budžetiem uzzināsim tikai nākamnedēļ. Pansionātu budžets ir diezgan mainīgs, tas atkarīgs no klientu skaita. Ja ieplānojam lielāku skaitu, bet klientu attiecīgajā gadā ir mazāk, rodas pārpalikumi budžetā. Savukārt, ja klientu skaits ir lielāks, īpaši to klientu, kuru maksa par uzturēšanos pansionātā jālīdzfinansē pašvaldībai, pansionāta izdevumi nepalielināsies, bet pašvaldības – gan. Kopumā nostāja ir tāda, ka štatus un algas centīsimies nesamazināt. Ņemot vērā to, ka valstī ir paaugstināta minimālā alga, samazinājums, lai algu fondu varētu neaiztikt, jāatrod kur citur, – vakar pastāstīja sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Vineta Lamberte.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.01.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto