Dod, Dieviņi, kalnā kāpt, ne no kalna lejiņā,
Dod, Dieviņi, otram dot, ne no otra mīļi lūgt.
Kopīgā dziesmā 17. novembrī vienojās pirmsskolas izglītības iestādes „Saulīte" lielā saime, lai atzīmētu Latvijas 97. dzimšanas dienu.
Bērni katrā grupā savus vecākus sagaidīja ar mīļu, saulainu priekšnesumu. Stipra valsts sākas ar stipru ģimeni! Tāpēc tika dota iespēja uz koka ripiņām uzzīmēt katram savas ģimenes spēka un aizsardzības zīmi. Un vēl klāt piesietas lentītes Latvijas karoga krāsās, rezultāts – iegūts ģimenes latviskais aizsardzības amulets, ko nēsāt sev līdzi arī ikdienā. Visi klātesošie savas un citu ģimeņu dzīves jaukākos mirkļus varēja apskatīt fotoizstādē „Mana ģimene Latvijā". Katras grupiņas bērni kopā ar vienmēr atsaucīgajiem vecākiem bija sagatavojuši telpisko darbu izstādi. Tur nu bija ko redzēt – gan Madonas pilsēta ar ielām un namiem, gan Gaiziņkalna skatu tornis, gan krāsainie latviešu tautastērpi visos Latvijas novados, gan pati skaistākā svētku torte un vēl, un vēl.
Šīs dienas laikapstākļi mūs nelutināja. Miglu ik pa laikam nomainīja rudenīgās lietus lāses. Tomēr ar siltumu sirdī un svecīti rokās visi devās ārā, lai katra grupiņa no svecītēm izliktu latvju zīmi. Pavisam tās bija 12 – skaistas, liesmojošas, siltumu un gaismu dodošas. Tālāk svētki turpinājās ar lustīgiem latvju dančiem, sildīšanos pie ugunskura un cienāšanos ar siltu tēju un gardiem kliņģeriem.
Autores: INA AŅISIMOVA, GUNTA BEĶERE,
PII „Saulīte" mūzikas skolotājas