Šosestdien, 27. novembrī, Rīgā, Latviešu biedrības namā, notiks vispārizglītojošo skolu audzēkņu stāstnieku noslēguma konkurss.
Uz konkursu dosies arī pārstāvji no Madonas reģiona skolām. Labākie mūsu stāstnieki tika atlasīti 6. novembrī Madonas pilsētas 1. vidusskolā, kur notika Vidzemes augstienes stāstnieku konkurss.
Konkursā piedalījās pieci skolēni no Kusas pamatskolas, septiņi – no Cesvaines vidusskolas, trīs – no Varakļānu vidusskolas, viens – no Mārcienas pamatskolas (folkloras kopas „Marksnīte" dalībnieks), divi – no Madonas pilsētas 2. vidusskolas (viens no viņiem ir folkloras kopas „Vērtumiņš" dalībnieks), trīs – no Dzelzavas pamatskolas, divi – no Liezēres pamatskolas un seši skolēni no Lubānas vidusskolas. Kopumā konkursā piedalījās 29 bērni.
Pasākumu vadīja folkloras kopas „Madaviņa" dalībnieki ar pašizdomātu ludziņu „Nesasmīdināmā princese". Ārpus konkursa kā iepriekšējo gadu Dižie stāstnieki piedalījās Elīza Tropa, 12. klases skolniece no Lubānas vidusskolas, un Dāvis Suharevskis, 12. klases skolēns no Varakļāniem, kas savulaik ieguva titulu „Pasaku ķēniņš".
Uz konkursu Rīgā 27. novembrī tika izvirzīti: Uldis Puķītis – 1. klase, Lubānas vidusskola; Krista Kristiāna Pugača – 4. klase, Lubānas vidusskola; Māra Vaska – 4. klase, Cesvaines vidusskola; Jēkabs Apfelbergs – 6. klase, Cesvaines vidusskola; Inga Nečiporenko – 8. klase, Kusas pamatskola; Olita Šķēle – 12. klase, Lubānas vidusskola; Matīss Bernāns – 12. klase, Varakļānu vidusskola.
Pasākumu organizēja folkloras kopas „Madaviņa" un „Vērtumiņš" vadītāja Ingrīda Grudule. Starp citu, 20. novembrī Siguldas pilsētas kultūras namā notikušajā pasākumā „Folkloras godi 2010", kur tika apbalvoti izcilākie folkloras nozares pārstāvji un pieminēti svarīgākie 2010. gada notikumi Latvijas tradicionālajā kultūrā, Latvijas Folkloras biedrības pateicību par ieguldījumu Latvijas Folkloras biedrības darbības veicināšanā saņēma arī Madonas novada folkloras kopa „Vērtumnieki" un tās vadītāja Ingrīda Grudule.
Autore: INESE ELSIŅA