Pirms trim gadiem tika realizēta Varakļānu novada domes priekšsēdētāja Māra Justa ideja sarīkot starptautisko koktēlniecības simpoziju, kas notika divus gadus pēc kārtas.
Šajā laikā veidotās skulptūras priecē ikvienu Varakļānos vēl šodien. Turpinot iesākto tradīciju, pērn Varakļānos tika noorganizēts starptautiskais glezniecības plenērs (gleznošana dabā) „Baltā pilsēta" ar 15 mākslinieku piedalīšanos. Šogad no 9. līdz 16. augustam ieradušies strādāt 25 gleznotāji no Latvijas dažādiem novadiem, Lietuvas un Amerikas latvietis. Pasākumu finansē Varakļānu novada dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Vidzemes reģiona attīstības fonds. Par mākslinieku dzīves, darba apstākļiem un pašsajūtu Varakļānos gādā un rūpējas Varakļānu mūzikas un mākslas skolas direktore Ieva Melne-Mežajeva.
Bez tam darbojas glezniecības mākslinieku meistarklases, kurās pilsētnieki un viesi var apgūt iemaņas vai papildināt zināšanas praktiskajā glezniecībā: pie Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas gleznošanas pedagoģes Agras Rītiņas (eļļa, akrils) un mākslas meistara Valērija Makovoja (akvarelis).
Noslēgumā 16. augustā pulksten 18 laipni aicināti visi varakļānieši un ciemiņi iepazīties ar māksliniekiem, viņu darbiem un iegādāties tīkamāko gleznu.
Autore: RITA LIUKE
AUTORES foto