Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

SPRK izsniedz licenci līdz 2018. gadam

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 27.01.2015.

Burtu lielums

esam informējuši iepriekš, SIA „Madonas siltums" siltumu šajā apkures sezonā piegādā arī Dzelzavas un Liezēres pagasta teritorijā.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome, balstoties uz SIA „Madonas siltums" lūgumu, ir akceptējusi komersanta licences darbības zonas paplašināšanu, līdz ar to SIA „Madonas siltums" siltumenerģijas pakalpojumus var sniegt arī Dzelzavas pagasta Aizpurves ciemā un Dzelzavas ciemā, tāpat Liezēres pagasta Liezēres ciemā un Ozolu ciemā.
SIA „Madonas siltums" pamatdarbība ir siltumenerģijas apgādes pakalpojumu sniegšana siltumenerģijas ražošanā, pārvadē un sadalē, un tirdzniecībā.
SPRK Vidzemes reģiona nodaļas vadītājs Guntis Bērziņš „Staram" pastāstīja, ka SIA „Madonas siltums" minētā licence siltumenerģijas pārvadei un sadalei ir izsniegta līdz 2018. gada 4. maijam. Līdz šim komersantam licence siltumenerģijas pārvades un sadales pakalpojumu sniegšanai bija izsniegta darbības zonai Madonas pilsētā. SIA „Madonas siltums" rīcībā ir tehniskais nodrošinājums, lai sniegtu sabiedrisko pakalpojumu siltumenerģijas pārvadē un sadalē vairākos Madonas novada ciemos.
Komersants siltumapgādes pakalpojuma lietotājiem piemēro tarifu, ko savulaik apstiprinājis reģionālais sabiedrisko pakalpojumu regulators vai Madonas novada pašvaldība.
Atgādinām, ka Dzelzavas ciemā un Aizpurves ciemā spēkā ir pašvaldības apstiprinātais kopējais siltumenerģijas tarifs 42,43 EUR/MWh (bez PVN). Šī apkures sezona ir pirmā, kad Dzelzavas un Aizpurves ciema iedzīvotājiem ir jāmaksā par reāli patērēto siltumu katrā mājā. Kā parādīja rēķini par pērnā gada decembri, maksa salīdzinājumā ar iepriekš noteikto vidējo maksu par kvadrātmetru, it sevišķi Aizpurvē, ir būtiski palielinājusies, bet, piemēram, Madonas pilsētā ir tikai dažas daudzdzīvokļu mājas, kur kvadrātmetra apsilde izmaksā vairāk nekā Aizpurvē, kaut gan siltuma tarifs ir lielāks.
Savukārt Liezēres pagasta Ozolu un Liezēres ciemā kārtība attiecībā uz maksas aprēķināšanu par patērēto siltumenerģiju ir tāda pati kā iepriekšējā gadā, proti, par vienu apkurināmās platības kvadrātmetru mēnesī ir jāmaksā 1,42 EUR. Tiesa, divās mājās pēc apkures sezonas uzsākšanas tika uzstādīti siltumenerģijas skaitītāji, lai veiktu aprēķinus par reālo siltuma maksu.
– Cik var spriest pēc pirmā rēķina, kas gan nav par visu mēnesi, noteiktā vidējā maksa ir tuvu reālajai, ja saglabāsies līdzšinējais siltumenerģijas patēriņš mājās, bet jāņem vērā, ka šogad jau tādas kārtīgas ziemas un pārāk lielu mīnusu vēl nav bijis. Tāpēc var tikai minēt, kāda būtu reālā maksa par siltumu tad, ja visu mēnesi ārā pieturētos ap 20 grādu liels sals. Abās šajās mājās, kur uzstādīti siltumenerģijas skaitītāji, siltuma patēriņš un līdz ar to arī maksa par kvadrātmetru tajās nedaudz atšķiras, bet nevienā tā nepārsniegtu noteikto vidējo maksu 1,42 EUR par kvadrātmetru, – vaicāts par apkures sezonas norisi, pastāstīja Liezēres pagasta pārvaldes vadītājs Viktors Abramovs.
Viņš atzina, ka apkures sezonas sākumā bija nelielas problēmas, bet tās ātri tikušas novērstas:
– SIA „Madonas siltums" rīkojas operatīvi un ir pretimnākoši, tāpat uzklausa pretenzijas, ņem tās vērā un mēģina kaut ko darīt lietas labā. Patlaban lielos vilcienos viss ir kārtībā, bet optimālā siltuma variants katrā mājā vēl tiek meklēts, jo, mainoties siltumenerģijas piegādātājam, izmaiņas piedzīvoja gan katlumājas, gan māju iekšējo tīklu sistēma. Tās ir vēl no padomju laikiem, un patiešām ir jābūt labiem speciālistiem, lai siltuma padevi varētu saregulēt tā, ka iedzīvotājiem nebūtu pretenziju. Patlaban tādu sūdzību, ka dzīvokļos salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu būtu kļuvis vēsāks vai vajadzētu turēt logus vaļā, nav.
Pamazām pozitīvs risinājums Liezēres pagastā tiek rasts arī attiecībā uz māju apsaimniekošanu. Kā pastāstīja Liezēres pagasta pārvaldes vadītājs Viktors Abramovs, jau trīs māju apsaimniekošanu ir uzņēmusies Normunda Arama vadītā biedrība „Raiņi" un, visticamāk, arī pārējo māju iedzīvotāji izlems spert soli šajā virzienā. Katrā ziņā izvēlēties apsaimniekotāju vajadzētu visām mājām.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px