Šotrešdien, 23. maijā, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālē notika Vidzemes plānošanas reģiona attīstības padomes izbraukuma sēde, kuras laikā Veselības ministrijas (VM) pārstāvji attīstības padomes locekļus (reģiona pašvaldību vadītājus) un Vidzemes reģiona veselības aprūpes iestāžu vadītājus iepazīstināja ar ministrijas izstrādāto diskusiju materiālu „Veselības aprūpes sistēmas attīstības plānam 2013.-2018. gadam".
Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš pašvaldību un to teritorijās esošo slimnīcu vadītājus aicināja aktīvi iesaistīties dokumenta izstrādē.
– Plānošanas dokuments tiek izstrādāts, lai mēs veselības aprūpē atgrieztos pie normālas ilgtermiņa plānošanas, jo nekas nerada tik lielu satraukumu, kā neskaidrība par nākotni. Atgādinu, ka šis pagaidām ir tikai diskusiju dokuments un šobrīd notiek tikšanās ar visu reģionu pašvaldību un medicīnas iestāžu pārstāvjiem. Dokumentā ir piedāvāts ministrijas redzējums, taču ar diskusiju palīdzību vēlamies dzirdēt arī jūsu vērtējumu, lai vēlāk jau ar kopīgi izstrādāto dokumenta otro – galīgo – variantu mēs varētu doties uz valdību un Saeimu, – diskusijas ievadā sacīja Rinalds Muciņš.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.05.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto