Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Spriež, kā labāk sadalīt ES naudu

Redakcija

Autors • 22.10.2013.

Spriež, kā labāk sadalīt ES naudu
Burtu lielums

Pagājušajā piektdienā Madonā notika Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sadarbībā ar citām nozaru ministrijām un institūcijām rīkotais pieredzes un informatīvās apmaiņas seminārs, uz ko galvenokārt bija aicināti Vidzemes reģiona pašvaldību pārstāvji, taču piedalīties varēja ikviens interesents.

Seminārā Madonā, līdzīgi kā citos VARAM semināros, uzsvars tika likts uz vairākiem jautājumiem – pašvaldību sistēmas pilnveidošana, aktualitātes teritoriju attīstības plānošanā, kā arī nozaru politikas prioritātes vietējā līmenī. Lielu daļu semināra laika paņēma arī informācijas sniegšana par plānotajiem atbalsta pasākumiem nākamajā Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu programmēšanas periodā 2014.-2020. gadam un jautājumiem.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra padomniece Inga Antāne, atklājot semināru, atzina, ka tik daudz pašvaldību pārstāvju, kā šajā izbraukuma seminārā Madonā, iepriekšējos divos nav bijis, tas liecina par vidzemnieku lielo aktivitāti un ieinteresētību.
– Nevienam nav noslēpums, ka strauji tuvojas ES struktūrfondu plānošanas periods un ka šajā periodā pašvaldībām dažādās programmās būs pieejami aptuveni 2 miljardi eiro. Manuprāt, šī summa ir pietiekama, lai, kopīgi strādājot, to spētu apgūt un veicināt Latvijas pašvaldību attīstību. Gatavojoties nākamajam plānošanas periodam, es pašvaldības aicinātu domāt par trim prioritātēm. Pirmais, ko iesaku darīt, ir plānot savu darbību visiem septiņiem gadiem. Tās pašvaldības, kas savu darbību spēs saplānot ilgtermiņā, noteikti būs ieguvējas. Otrs – obligāts nosacījums veiksmīgai pašvaldības attīstībai ir laba komunikācija ar iedzīvotājiem, jo tikai zinošs iedzīvotājs būs tas, kas palīdzēs virzīties uz priekšu. Mana līdzšinējā prakse liecina, ka iedzīvotāji vēršas pie mums un sūdzas par savām pašvaldībām. Bieži vien tas notiek tikai tādēļ, ka kāds uz vietas viņam kaut ko nav paskaidrojis vai viņš kaut ko nav sapratis. Trešā ļoti svarīgā prioritāte ir mūsu kopīgo kompetenču attīstīšana. Tās saistās gan ar juridiskajām, gan politikas, gan citām zināšanām, par ko šodienas seminārā vēl tiks runāts un kuras mums visiem kopīgi ir nepieciešams attīstīt. Šīs trīs prioritātes būs tās, kas ļaus maksimāli labi apgūt pieejamos resursus un palīdzēt pašvaldības iedzīvotājiem, – semināra ievadā klātesošos uzrunāja Inga Antāne.
Vārds uzrunai tika dots arī Madonas novada domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram, kas norādīja, ka šādu semināru un tikšanos ar ministriju pārstāvjiem nepieciešamību un nozīmi skaidri apliecina kuplais dalībnieku loks. Arī viņš savā runā minēja prioritātes, kādām nākamajā plānošanas periodā būtu jāpievērš lielāka uzmanība, jo īpaši finansējuma sadalē.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.10.2013.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px