Ļoti aktīvi pēcsvētku sezonu uzsācis Cesvaines vidusskolas deju kolektīvs „Sprīdītis".
Oktobra beigās ar skaistu un plašu koncertu tika atzīmēta „Sprīdīša" 20 gadu jubileja. Kopā ar gaviļniekiem uz skatuves kāpa arī citi Jāņa Šķēles kolektīvi, kas izpildīja tikai sava novada dančus – viņu vadītāja horeogrāfijas.
Savukārt iepriekšējās nedēļas piektdienā jau piekto gadu pēc kārtas „Sprīdītim" atkal bija tradicionālie svētki kopā ar tuvākiem un tālākiem draugiem. Tika sportots, dancots un prezentēts savs kolektīvs. Jau ceturto reizi sevi apliecināja elitāras deju grupas „Auseklītis" dancotāji no Rīgas Franču liceja, bet piekto reizi lielisku sniegumu demonstrēja „Dancari" no Preiļiem un „Žuburi" no Lubānas, kas kārtējo reizi izcēlās arī ar savām atraktīvajām prezentācijām. Tāpat kā pirms pieciem gadiem „Sprīdītis" savā pirmajā darbības gadā ar īpašu pārsteiguma programmu koncertu noslēdza Dzelzavas „Zīļuki".
Draudzīgā un vienkāršā pasākuma atmosfēra vienmēr ļauj komfortabli izpausties gan daudz pieredzējušiem un atzītiem, gan jauniem un nedrošiem kolektīviem. Bagātinās visi, un jaukā tradīcija gatava sevi apliecināt un attīstīties arī turpmāk.
Autore: MARIKA ŠĶĒLE
GUNAS GRAUDIŅAS foto