Nu jau otro gadu kādreizējais konkurss pašvaldību informatīvajiem izdevumiem „Spicā spalva" netiek rīkots iepriekšējā formātā, bet gan kā tikšanās to veidotājiem. Šogad kolēģi viesos tika uzņemti Ošupes pagastā, kur, kā par pārsteigumu, šo 12 gadu laikā, kopš spicie tiekas pasākumā, iepriekš tas nebija norisinājies.
14. septembrī „Spicās spalvas tusiņā" tikās pārstāvji no pagastu pārvalžu un novadu – Mētrienas, Vestienas, Ošupes, Ļaudonas, Sarkaņu, Lazdonas, Cesvaines, Lubānas un Madonas – informatīvajiem izdevumiem, kā arī sadarbības partneri no SIA „Erante" un SIA „Madonas poligrāfists".
Šā gada „Spicās spalvas" pasākums bija zīmīgs ar to, ka organizatori – „Klānu Vēstis" sadarbībā ar Ošupes pagasta pārvaldi un Degumnieku tautas namu – viesiem bija sarūpējuši izglītojošu ekskursiju pa Ošupes pagasta ievērojamākajām vietām, pēc kā sekoja svinīgs noslēgums tūrisma informācijas centrā pie Lubāna ezera.
Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls pastāstīja sīkāk par ideju: – Tā kā laiks vēl atļauj un avīžniekiem pārsvarā ir sēdošs darbs, gribējās viņus izkustināt. Tad nu izvēlējāmies maršrutu, lai ieskicētu Ošupes pagasta specifiku – parādījām to, kas ir mums. Viena no atpazīstamākajām vietām, protams, ir „Liepsalas", zemnieku saimniecībā „Eglītes" viesojāmies, lai viestu priekšstatu par mūsu pagastā izplatīto piensaimniecību, graudu laukus apskatījām pa ceļam. Kalnagala slūžas jau kļuvušas par plašsaziņas līdzekļos atpazītu objektu. Maršrutā bijām iekļāvuši arī putnu vērošanas torni, kā arī viesošanos pie vietējā uzņēmēja.
Kā uzsvēra avīžu pārstāvji ekskursijas laikā, tā patiešām bijusi lieliska iespēja, kā nepiespiestā gaisotnē pārrunāt aktuālāko un problemātisko, tāpat arī vienkārši izbaudīt tikšanās prieku. Visi kā viens atzina – šādas satikšanās ir nepieciešamas.
Apkopojot informāciju par katras avīzes izdošanas formātu, biežumu un eksemplāru skaitu, vērojams, ka pārsvarā pēdējo gadu laikā pagastu avīzītēs izmaiņas bijušas ar mīnusa zīmi, respektīvi, tās tiek izdotas retāk, šur tur lappušu vai izdoto eksemplāru skaits ir samazinājies. Taču par grūtībām avīžu redaktori nerunā ar bezcerību, bet gan uzsver, ka jācīnās, jāturpina pastāvēt, lai vai kā, jo vietējiem iedzīvotājiem tas ir nepieciešams.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.09.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto