No 1. līdz 3. novembrim Madonas dzelzceļa stacijas uzgaidāmajā telpā būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļas studentes Margrietas Dreiblates personālizstāde „Īsumā par svarīgāko" Madonā.
Kā atklāj pati māksliniece, „Īsumā par svarīgāko" ir gleznu cikls par spamu jeb surogātpastu sociālajos tīklos. Izfiltrējot kādu daļu liekās informācijas gūzmas, ir gleznoti stāsti, kas vēsta par nesteidzīgu dzīvi un mūžīgo vēlmi to uzlabot. Gleznoto tēlu traktējums tiek pakļauts urbānās vides, informācijas laikmeta un Adobe Photoshop uzliktajiem noteikumiem.
Izstāde tiks atklāta 1. novembrī līdz ar vilciena Rīga-Madona pienākšanu stacijā pulksten 21.45 un turpināsies līdz rītam jeb vilciena Madona-Rīga pienākšanai. Tās norises vieta – dzelzceļa stacija – apzināti izvēlēta gan kā publiska telpa, kurai nav iespējams prognozēt potenciālo auditoriju, gan kā platforma (uz brīdi) starp galamērķiem.
Izstādes atklāšanā par noskaņu rūpēsies vairāki skaņas virtuozi, kā, piemēram, vietējais mūziķis un pagājušā gada Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas ieguvējs nominācijā „Labākais elektroniskās mūzikas albums" – Kodek. Uzstāsies arī vietējai publikai labi zināmā multimākslinieku apvienība TV Maskava, kā arī citi mūziķi –
Ohmtek, Trance DJ Escape from reality, Origo Boys, Annatomik, Mc Pastjix, Džūka Čūska.
Izstādē tapusi ar „Latvijas dzelzceļa", Valsts Kultūrkapitāla fonda un Madonas novada pašvaldības atbalstu.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS