Valsts ieņēmumu dienestam (VID) šogad aprit 20 gadu. VID šajā laikā pakāpeniski ir kļuvis par mūsdienīgu un uz klientiem orientētu publiskās pārvaldes iestādi, pret kuru daudziem joprojām ir respekts. Arī Madonā, Raiņa ielā 3, darbojas klientu apkalpošanas centrs, un laikam jau katrs no mums, kas ir nodokļu maksātājs, ir vēris šīs iestādes durvis.
Vēloties uzzināt ko vairāk par to, kā centrs strādā, sagaidot 20. pastāvēšanas gadadienu, aicināju VID Nodokļu pārvaldes Madonas klientu apkalpošanas centra vadītāju ASTRĪDU LADIGU uz sarunu.
– Sarunas iesākumā der atgādināt, kāda ir VID izveidošanas vēsture un ar kādu mērķi tas izveidots.
– Par Valsts ieņēmumu dienesta dibināšanas brīdi var uzskatīt 1993. gada 25. novembri, kad stājās spēkā likums "Par Valsts ieņēmumu dienestu". 90. gadu sākumā kļuva aktuāla valsts ieņēmumu problemātika, kad bija nepieciešams nodrošināt esošo nodokļu, nodevu un cita veida valsts ieņēmumu sistēmas administrēšanas sakārtošanu. Pārņemot Dānijas un Kanādas pieredzi, 1993. gadā tika izstrādāts likums "Par valsts ieņēmumu dienestu", kas radīja Latvijā vienotu nodokļu un muitas administrācijas institūciju, apvienojot tajā Valsts finanšu inspekciju un Latvijas muitu, kā arī no jauna izveidojot vairākas atbalsta struktūrvienības. Pirmsākumos Madonā darbojās VID rajona nodaļa, tagad – klientu apkalpošanas centrs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.11.2013.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
Foto no personiskā arhīva