Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Sociālo dienestu vadītāju vasaras skola

BAIBA MIGLONE

Autors • 11.08.2016.

Sociālo dienestu vadītāju vasaras skola
Burtu lielums

Lai veicinātu sociālo darbinieku profesionalitāti, sociālā darba profesijas pārstāvju personības attīstību un izaugsmi, Labklājības ministrija (LM) no 4. līdz 5. augustam pirmo reizi rīkoja sociālo dienestu vadītāju vasaras skolu.

Kā uzsver LM Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče, sociālo dienestu vadītāju darbs ikdienā ir saistīts ar dažādu problēmsituāciju risināšanu, tāpēc vasaras skolā galvenais uzsvars bija vērsts uz vadītāju profesionālo un psihoemocionālo iemaņu pilnveidošanu un stiprināšanu, mobilizējot personības stiprās puses un veicinot izaugsmi.
Vasaras skolas norisi nodrošināja biedrība „Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienība". Tās laikā visas aktivitātes norisinājās profesionālu supervizoru (konsultantu darba un profesionālās darbības jautājumos), kā arī deju kustību terapeitu vadībā. Vasaras skolas dalībniekiem bija iespēja piedalīties arī spēku atjaunojošos pasākumos.
Sociālo dienestu vadītāju vasaras skolā (vasaras skola šogad tika organizēta par valsts budžeta līdzekļiem) varēja pieteikties sociālā dienesta vai tā struktūrvienības vadītāji no ikvienas pašvaldības. LM organizētajā pasākumā, kas norisinājās Rēzeknes novada Čornajas pagasta zemnieku saimniecībā „Ezerkrasti", piedalījās 45 sociālo dienestu vadītāji no visiem plānošanas reģioniem, tostarp Lubānas novada sociālā dienesta vadītāja Inese Lībere un Varakļānu novada sociālā dienesta vadītāja Aina Kanča.
LM pozitīvi vērtē atsaucību, kas liecina, ka profesionāļi ir ieinteresēti radoši un interaktīvi pilnveidoties, papildināt savas profesionālās kompetences un personiskās kvalitātes ar jaunām zināšanām un metodēm sociālajā darbā un saskarsmē. LM plāno arī turpmāk atbalstīt sociālā darba profesijas pārstāvju personības attīstību un izaugsmi.
Arī Lubānas novada sociālā dienesta vadītāja Inese Lībere, aicināta komentēt šo pasākumu, ļoti pozitīvi vērtē iespēju piedalīties sociālo dienestu vadītāju vasaras skolā: – Kopumā vasaras skola notika jau trešo reizi, bet pirmo reizi to organizēja un arī finansēja Labklājības ministrija no valsts līdzekļiem. Iepriekšējos divos gados to organizēja Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienība un to vajadzēja finansēt no iestādes līdzekļiem. Pirmo gadu nometne bija tepat, Lubānas novada „Latvijas valsts mežu" tūrisma un atpūtas centrā „Ezernieki", kur šogad no 24. līdz 26. jūlijam pašvaldību sociālo dienestu 55 sociālie darbinieki piedalījās sociālo darbinieku „Vasaras skolā 2016", pēc tam – Salacgrīvā un šogad – Rēzeknes novada Čornajas pagastā (sociālo dienestu vadītāju vasaras skola). Jāatzīmē, ka iepriekšējos gados vasaras skolā nodarbības bija ļoti intensīvas – tās vairāk bija izglītojošas lekcijas, saistītas ar darba jautājumiem, savukārt šogad tā reizē bija kā relaksācija – iespēja atiet no saspringtās darba atmosfēras ikdienā. Bija ļoti labas pasniedzējas – supervizores, un nodarbības bija veltītas arī sevis izzināšanai, darbam ar sevi, to, kā rīkoties stresa situācijās, utt. Bija arī relaksējošas nodarbības deju kustību terapeita vadībā – tika rādīti vingrinājumi, kā strādāt ar sevi, lai mazinātu stresu un saspringumu, kurus varēsim izmantot arī ikdienā. Nometnes dalībnieces augstu novērtēja šīs iespējas, nodarbības bija ļoti saistošas un interesantas, jo reizē tā bija patīkama atpūta, rosināja uz pozitīvismu. Atmosfēra bija ļoti nepiespiesta. Protams, tā reizē bija satikšanās ar kolēģiem no visas Latvijas sociālajiem dienestiem. Tā ka liels paldies Labklājības ministrijai par šo lielisko iespēju!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px