Pasaules Sniega dienas pasākumus šogad atzīmēja 15. janvārī. Pasākuma organizatori katrā pašvaldībā tiek aicināti izstrādāt plānoto pasākumu programmu, popularizējot sportiskas aktivitātes ziemā svaigā gaisā. Mūsu pirmsskolas iestādē „Saulīte" pēc sporta skolotāju iniciatīvas šo dienu atzīmējām 16. janvārī.
Mērķis ir dot bērniem iespēju iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega. Šī ir iespēja izbaudīt prieku un radīt patīkamas atmiņas, kā arī gūt iedvesmu turpināt nodarboties ar ziemas aktivitātēm arī nākotnē. Sniega dienas mērķis nav noskaidrot vai atlasīt nākamos čempionus, bet gan dot iespēju bērniem un arī viņu vecākiem pārliecināties, ka aktivitātes uz sniega var kļūt par viņu ikdienu, kas sniedz pozitīvas emocijas un nodrošina veselīgu dzīvesveidu.
Mūsu mērķis bija aktīvi pavadīt pāris stundas svaigā gaisā, lai vaigos redzams sārtums, gūstot pozitīvas emocijas, un pieaugušajiem – atcerēties bērnību. Dažādajās ziemas aktivitātēs ar un pa sniegu lielāko prieku un gandarījumu bērniem sagādāja nobraucieni no kalniņa ar līdzpaņemtajiem braucamrīkiem. Paši mazākie ar lielu aizrautību bēra un izbēra sniegu lielajā traukā. Cik patīkami bija braukt ragaviņās, kuras vilka gan paši bērni, gan darbinieki!
Tā kā iepriekšējās brīvdienās mūs daba bija palutinājusi ar sniega krājumiem, tā patiešām bija ļoti daudz, šī diena izdevās ļoti sportiska un aizraujoša. Skanot mūzikai un bērnu čalām, pāris stundu garumā tika „iekarots" tuvākais kalniņš, kas izrādījās visjautrākais pasākums šajā dienā.
Lai izdodas vairāk laika pavadīt svaigā gaisā un lai piepildīta šī ziema sportiskām aktivitātēm bērniem un viņu vecākiem!
Autores: UNA ARAMA, EVITA PAEGLE,
sporta skolotājas
25.01.2017.